Pewnym osobom zdaje się, że audyt przeprowadzany w przedsiębiorstwach, wygląda prawie jak polowanie na czarownice. W rzeczywistości jest to normalna weryfikacja.
Raz na jakiś czas możemy natknąć się w telewizji na wiadomość, że w jakiejś firmie stwierdzono znaczne nieprawidłowości po tym, gdy zrobiono tam audyt finansowy.

w supermarkecie

Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com
Audyt finansowy

Źródło: flickr.com
coaching

Autor: Sacha Chua
Źródło: http://www.flickr.com
Przez to mamy zakrzywiony obraz tego, jak tak naprawdę wygląda taka rewizja. 90% z nich przebiega bez zastrzeżeń. Jednakże w mediach zazwyczaj prezentują skandaliczne przypadki, ponieważ złe wiadomości mają wyższą oglądalność. Osoby przeprowadzające kontrolę kontrolują, czy konkretna organizacja dobrze prowadziła działalność. Mogą też wskazywać przeróżnego rodzaju zmiany, które w ich mniemaniu w znaczący sposób polepszą działanie spółki.

Interesuje Cię, jakie są moje źródła (http://radca-pr.pl/oferta/prawo-rodzinne/)? Zatem muszę namówić Cię, żebyś zalogował się na moją inną stronę. Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Takiego typu kontroli dokonują biegli rewidenci. Spoczywa na nich więc spora odpowiedzialność. Muszą być oni dość dokładni, dociekliwi, ale także sprawiedliwi. Rewizja finansowa może być podzielona na kilka części, więc w każdej firmie czeka na nich ogrom pracy. Mają sporo papierów do przejrzenia i wiele rozmów do przeprowadzenia. Nie jest to prosta praca. Aby zostać rewidentem, należy skończyć studia wyższe, mieć zaświadczenie o niekaralności oraz zdać państwowy egzamin, który będzie upoważniał nas do wykonywania tego zawodu.

Trzeba być także odpornym psychicznie, by nie dać się przekupić. Taką osobę powinna także charakteryzować czujność oraz rzetelność. W tym zawodzie nie wolno się śpieszyć albo pomijać jakiś etapów kontroli.