Krótki poradnik – jak można usunąć zmarszczki

Problem z cerą na starość decyduje o tym, że czujemy się starzej i mniej atrakcyjniej. Powstawanie zmarszczek bądź problemy układu krwionośnego to naturalne procesy, które przechodzimy zwykle inaczej. Co w sytuacji, gdy następują one za szybko osłabiając przy tym walory naszej urody? Sposobem na pozbycie się zmarszczek jest zabieg u specjalisty w placówce medycyny estetycznej.

medycyna estetyczna

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co
W tym miejscu nie tylko usuniemy zmarszczki, ale też zmienimy swoją sylwetkę za pomocą najnowszych technologii czy wypielęgnujemy skórę dłoni i paznokcie. To wszystko pod okiem dermatologów. Zamykanie drobnych naczyń krwionośnych, a więc działania bezpośrednio w organizmie są realizowane w ramach tak zwanej laseroterapii. Dzięki niej usuniemy również odrastające owłosienie.

Przy decydowaniu się na takie operacje chwilowo „odmładzające” zdajemy sobie sprawę z ryzyka wystąpienia efektów ubocznych. Placówki, takie jak polecana klinika medycyny estetycznej w Krakowie, działają dzięki doświadczonej kadrze, mającej już tysiące godzin zabiegów, równie wiele samych operacji na klientach.

Długotrwałe usuwanie zmarszczek odbywa się poprzez wstrzyknięcie substancji wypełniających (tzw. wypełniaczy). Kojarzymy je najczęściej jako operację z czołem – miejscem typowej „identyfikacji”. Jednak zmarszczki to nie tylko przestrzeń między oczami a włosami. Wypełniaczami wyeliminujemy kolejne fałdki, które mamy dookoła ust, w okolicach szyi i dekoltu. Wstrzykiwane żele korygują również kąciki na wargach, kształt podbródka, a nawet skórę dłoni.

Efekty naoczne zabiegów estetycznych nie trwają jednak wiecznie. Potencjalne odmłodzenie szacowane jest na (w przybliżeniu) kilka miesięcy do roku. Konkretne odmłodzenie zależy od kilku czynników: przyswojenia substancji, stylu życia czy mocy substancji. Stawiajmy na te, które nie mają przeciwwskazań i które nie uszkadzają organizmu przy kolejnych zabiegach.

Gładka twarz (zapoznaj się z ofertą – szczoteczka do oczyszczania twarzy) staje się coraz bardziej pożądana. Nie tylko sławy sięgają po zabiegi u specjalistów dermatologii estetycznej. Kluczowe w tym wyborze pozostaje dokładne rozważenie tej decyzji. Po zabiegu na skórze rozpoczynamy życie z „odmłodzonym” ja. To od nas zależy jak zdrowo poprowadzimy dalsze zabiegi.