Kto wybierze się na szkolenie z tematyki dress code i z jakich powodów wspomniana wiedza w ogóle jest przydatna

Piękny, czyli szykowny i modny oraz odpowiedni do danej sytuacji ubiór bywa największym sojusznikiem pań, choć i ten temat często pozostaje nieobcy również dżentelmenom. Aby ubrać się zgodnie z najświeższymi trendami, to należy oczywiście posiadać wiedzę z tej tematyki. Potrzebne wiadomości można w łatwy sposób zdobyć, na przykład w internecie, choć należy przy tym uważać, żeby nie nauczyć się zupełnych absurdów,

kobieta w pracy

Autor: http://www.akson.pl/

bo w eterze krąży mnóstwo nieprawdziwych przekazów. Z tego powodu rozsądniej zapisywać się na szkolenia dress code i zdobyć wiadomości z pierwszej ręki. Sprawdźmy, kto najczęściej bierze udział w takich zajęciach.

Nienaganna prezencja i uśmiech na policzkach to podstawa podtrzymania dobrych kontaktów ze wspólnikami biznesowymi, jak również zdobycia nowych nabywców. A konferencje bądź meetingi biznesowe wymagają, żeby przybyli wyglądali elegancko, a zarazem zgodnie z przyjętymi obyczajami. W kontaktach czysto biznesowych jest niewiele miejsca na dowolność, zatem trzeba poznać dokładnie wszelkie zasady, żeby nie narazić się kontrahentom, zwłaszcza tym z innych krajów.

Pomimo tego że termin dress code (sprawdź: szkolenie – dress code) odnosimy nade wszystko do świata biznesu, to i każdego dnia w zupełnie zwykłych życiowych sytuacjach mamy do czynienia z regułami dotyczącymi pewnych standardów.

dress code w pracy

Autor: Steve wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Przed polskimi świątyniami coraz częściej pojawiają się tablice, które pouczają, w jakim odzieniu nie wypada urlopowiczowi wchodzić do wnętrza. To rzecz jasna zaledwie wierzchołek góry lodowej, bo tego rodzaju norm można byłoby wytypować znacznie więcej, więc jeśli ktoś zamierza zostać człowiekiem światowym, ten może pójść na szkolenia dress code i uzupełnić swoją wiedzę ze wskazanego zakresu.

Reguły savoir-vivre, a w tym również prawidła, które określają adekwatność ubrania do danej sytuacji, bywają przydatne w życiu pozazawodowym, jak i tym zawodowym – w końcu gafę popełnić nietrudno, a jej efekty mogą okazać się katastrofalne w skutkach. Aby nie kusić losu, lepiej poznać najistotniejsze rady. I w żadnym razie nie trzeba sugerować się pozornie prawdziwym przeświadczeniem, że na kursy chodzi się dopiero wtedy, kiedy zamierza się zmienić pracę bądź zawód. A przy okazji należy też napomknąć o facetach, którym przydałyby się dodatkowe lekcje z zasad właściwego ubierania się, bo panowie stali się z tego tytułu bohaterami niejednego żartu.