Które obrączki ślubne nabyć? Omówienie ich modeli oraz kilkanaście porad przydatnych przy wyborze.

Dobór obrączki ślubnej jest jednym z ważniejszych wyborów połączonych z przygotowaniami do ślubu. Jest do decyzja w większości przypadków na całe życie. Obrączki muszą być nie tylko szykowne i estetyczne, ale przede wszystkim – niebywale trwałe.

na ślubie

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Czasy, podczas gdy obrączki ślubne wykonywało się wyłącznie z żółtego złota, bezpowrotnie minęły. Współcześnie dzielą się na kilkanaście rodzajów. Jednym z nich, najbardziej powszechnym, są obrączki złote.

Absorbuje Cię ta sprawa? Jeśli tak, to kliknij tu, a więcej przeczytasz tu (fryzjerpiaseczno.pl/). Dla pewnych osób ten materiał to intrygujące podejście do takiego zagadnienia.

Złoto kojarzyło się kiedyś z żółtym odcieniem i połyskiem. W jubilerstwie jednak, do czystego, żółtego złota, dorzuca się domieszki innych metali, co sprawia, że staje się twardsze i trwalsze. Obrączki z białego złota są kolejnym znanym wyborem. W rzeczywistości, białe złoto zdobywa się przed dołączenie do złota żółtego niklu i cynku, czasami – srebra i palladu. Białe złoto ma swoim odcieniem reprodukować droższą i w większym stopniu lubioną platynę. Odcień białego złota jest szary, z drobnym, żółtawym połyskiem. Ważna zespół dla alergików – białe złoto zawiera domieszkę niklu, który często wywołuje uczulenia. Można w podobny sposób pomieszać barwy i stworzyć obrączki dwukolorowe czy trzykolorowe (biżuteria AZUR). Wiąże się ze sobą zasadniczo 3 kolory : białe złoto, żółte oraz czerwone – z domieszką miedzi i cynku. Szczególnie obrączki dwukolorowe są ciekawe, można przy pomocy zestawienia ze sobą dwóch barw, niekiedy dodaniu kamienia osiągnąć na prawdę przyciągający efekt.

Skoro zafascynował Cię omawiany tutaj tekst, to sprawdź też pomocny link – on również posiada zajmujące wiadomości.

Ważne, żeby przed nabytkiem zorientować się, jakiej próby są wybrane przez nas obrączki. Próba złota definiuje zawartość złota w 1000 gramach stopu jak również może być określana na kilkanaście sposobów. To, czy wybrana przez Ciebie obrączka, będzie służyć Ci wiele lat, czy całe życie, zależy w dużej mierze od próby złota, z którego jest wykonana.

obrączki ślubne

Autor: Seth Lemmons
Źródło: http://www.flickr.com
Złoto dużej próby jest poważane przez koneserów złotej biżuterii i wielbicieli luksusu, ale nie jest solidnym materiałem na obrączki ślubne. Argument jest prosty – im wyższa próba, tym złoto w większym stopniu miękkie i mniej odporne. Jeżeli marzy Ci się zakup kreacyjnych, wyjątkowych w swoim rodzaju obrączek, sięgnij po te, do których utworzenia użyto więcej niż jednego typu złota. W takim razie obrączki dwukolorowe będą pierwszorzędnym wyborem.