Kule ortopedyczne i guma do gimnastyki oraz leczenia

Kule ortopedyczne nierzadko są niezbędne dla osób, jakie są po przeróżnych urazach czy operacji. Dzięki kulom ortopedycznym noga jest odciążona, zaś poruszanie się jest znacznie łatwiejsze i wygodniejsze.

Kule mają miękki, anatomiczny uchwyt dzięki czemu nie uwierają, ulepszona jest też wygoda oparcia. Sporo typów ma opcje regulowania, wobec tego kule wolno bez problemu dobrać do wzrostu użytkownika.

Kule ortopedyczne sporządzane są z solidnych i wytrzymałych materiałów, które równocześnie są niezwykle lekkie, zob. kule ortopedyczne. Dlatego nawet osoby starsze zdołają bez problemu poruszać się o kulach. Posiadają one również antypoślizgowe nakładki, dzięki czemu kule są stabilne i nie ma ryzyka upadku lub poślizgnięcia się. Kule ortopedyczne można bez problemu zastosować na rozlicznego typu nawierzchniach. Kule znajdują się w asortymencie wielu sklepów z akcesoriami rehabilitacyjnymi i ortopedycznymi, można je zakupić w zestawie bądź pojedynczo. Sklepy mają różne rodzaje i modele kul, wybornie nadające się zarówno dla osób dorosłych, jak też dla dzieci, porównaj tutaj. Ceny kul ortopedycznych są ogromnie zróżnicowane, na rynku odszukamy zarówno tańsze, jak też droższe typy.

Postać z kulami ortopedycznymi

Źródło: sxc.hu
Sklepy z akcesoriami do rehabilitacji w wielu przypadkach w swej ofercie posiadają też gumy do ćwiczeń. Gumy te zdołają być używane na szeroka skalę, bo mnogość osób użytkuje je w czasie treningów. Gumy mają różnorodne stopnie oporu, wobec tego możemy dobrać taki, który będzie podobać się nam najbardziej. Rozciągliwe gumy oraz taśmy do ćwiczeń zezwalają na kształtowanie oraz rekonstruowanie siły mięśniowej, wskutek tego teraz są wykorzystywane również do rehabilitacji po urazach nóg, złamaniach bądź stanach zwyrodnieniowych. Ćwiczenia z gumą do ćwiczeń zezwalają też na powrót do sprawności po różnorodnych operacjach. Guma do ćwiczeń efektywnie wzmacnia mięśnie, korygują wady postawy i doskonale wpływają na ulepszenie koordynacji ruchowej. ortopedyczne istotne wskazówki na stronie ortopedyczne – więcej na stronie