LinkedIn – najlepsze miejsce do poszukiwania pracy, jak i pracowników Sprawdź na ten temat nieco więcej

Portale społecznościowe biją rekordy popularności. Można za ich pośrednictwem nie tylko odnowić stare znajomości. Istnieją także takie portale, które ułatwiają znalezienie pracy lub poszukiwanie pracowników. Najpopularniejszym i najefektywniejszym z nich jest LinkedIn.

Pomysł powołania do życia sieci LinkedIn powstał na początku 21 wieku. Swoje funkcjonowanie portal zainicjował w połowie 2003 roku. Jego działanie dostępne jest dla wszystkich, którzy mają internet, a sam portal jest przetłumaczony na kilkanaście języków. Portal pomaga śledzić ścieżki kariery innych osób, przez co można obrać schemat działania w konkretnej branży, nawiązać cenne kontakty i zdobyć przydatne informacje. Dzięki dokładnemu opisowi zajmowanego stanowiska oraz wykonywanych obowiązków, headhunterzy poszukujący pracowników, mogą w prosty sposób zweryfikować przydatność kandydata do stanowiska, które chcą obsadzić. Co więcej, profil taki jak Patron Service na LinkedIn (do polubienia tu) jest wizytówką firmy.

Znajdziemy na nim między innymi opis obszaru prowadzonej działalności, specjalizacje, dane kontaktowe, wiadomości o ilości zatrudnionych pracowników. Portal umożliwia obserwowanie danego profilu, co może być sporym ułatwieniem w procesie szukania zatrudnienia. LinkedIn umożliwia również komunikowanie się z potencjalnymi pracownikami lub klientami, przez dodawane aktualizacje konta.

Portal LinkedIn z powodzeniem działa na terenie Polski od 2012 roku, skupiając osoby zainteresowane rozwojem swojej kariery i nawiązywaniem kontaktów zawodowych. Dzięki założeniu konta na takim portalu, osoba poszukująca zatrudnienia opisuje swoje zdolności i doświadczenie w branży. Dzięki temu rekruterzy łatwiej mogą dotrzeć do osób, które spełniają ich kryteria. Podsumowanie zawodowe można również na portalu zweryfikować poprzez wystawione opinie pracodawców, u których było się zatrudnionym lub osób, z którymi współpracowaliśmy. Zdecydowanie podnosi to wiarygodność naszego profilu.

Wszelkie rekomendacje, oceny poprzednio wykonywanych obowiązków oraz potwierdzenie umiejętności, przekonują rekrutera, iż wiadomości umieszczone w CV są prawdziwe. Dodatkową wiarygodność możemy zdobyć, opisując swoje osiągnięcia, zdobyte nagrody, wyróżnienia. Poszukujący nowej pracy również mogą z łatwością przeglądać oferty pracodawców, którzy są dla nich interesujący. Wystarczy wyszukać konto, np. Patron Service na LinkedIn i już można się zorientować, jakie propozycje pracy ma do zaoferowania ta firma.