W Polsce działa coraz więcej klinik medycyny estetycznej, jakie proponują szereg rozmaitych zabiegów, pozwalających uporać się z kompleksami, ale także polepszyć komfort życia. Aktualnie najpopularniejsze z nich dotyczą usuwania zmian na skórze, a także zmian plastycznych twarzy.

Zdrowa skóra

Autor: SHAR-POL
Źródło: SHAR-POL
Współczesna medycyna estetyczna zezwala na usuwanie blizn po wypadkach, szpecących tatuaży oraz nieestetycznie prezentujących się blizn. Dostępnych jest również wiele zabiegów, które pomagają w zwalczaniu kompleksów po ciąży czy stracie sporej ilości kilogramów. Kiedy chodzi o rozstępy usuwanie ich możliwe jest kilkoma metodami- .

Bardzo ekscytuje Cię zgłębiana w tym artykule sprawa? W takim razie bez obaw kliknij tu, gdyż więcej odnajdziesz w treści.

Możemy próbować zwalczać je sposobami domowymi, na przykład za pomocą balsamów, lecz gdy mamy problem taki jak rozstępy usuwanie defektów skórnych najlepiej będzie zostawić w rękach specjalistów. Obecnie placówki medycyny estetycznej zapewniają w owym między innymi: peeling chemiczny, mikrodermabrazję, mezoterapię i laseroterapię. Najlepsze rezultaty najczęściej uzyskuje się w przypadku ostatniego z wymienionych sposób likwidowania rozstępów, a więc terapii laserowej, która stymuluje skórę do regeneracji. A wszystko za sprawą specjalnie przeznaczonego do tego lasera, który poprzez głowicę z mikroskopijnymi igiełkami rozgrzewa skórę. By osiągnąć najlepsze efekty laseroterapii, powinno się zaplanować serię kilku zabiegów w dokładnych odstępach czasu, wskazanych przez lekarza.

Innym niezwykle popularnym zabiegiem, który możliwy jest dzięki nowoczesnej medycynie etyczniej to korekcja nosa. To już zdecydowanie bardziej inwazyjny zabieg, aczkolwiek decyduje się na niego mnóstwo osób, jakie chciałyby zmienić kształt nosa na różny sposób – polepszyć symetrię, długość, szerokość, zlikwidować garb, zmniejszyć lub podnieść czubek nosa. Korekcja nosa może zatem dotyczyć całego nos, czyli części chrzęstnej jak i kostnej bądź jedynie części chrzęstnej- dużo więcej przeczytasz na tej stronie. Zabieg korekcji kształtu nosa przebiega w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym, zależnie od wyników konsultacji oraz wyników badań. Cięcie tworzy się wewnątrz nosa oraz zaszywa nićmi rozpuszczalnymi, nie ma zatem jakichkolwiek widocznym blizn na skórze.