Polska zaradność jest wysoko ceniona w świecie. Szkoda, że nasi politycy są tak krótkowzroczni i nie widzą, jak duży potencjał tkwi w naszych firmach

Polski przedsiębiorca to prawdziwy fachowiec od dawania sobie rady w niesprzyjających okolicznościach. Ma do zapłacenia multum podatków, musi się obawiać ciągłych kontroli, niezbyt korzystne przepisy i pozostałe ograniczenia, a mimo to daje radę.

Kobieta z różową torebką

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com

Ktoś może powiedzieć, iż właściwie kombinuje, co faktycznie będzie ogromnym nadużyciem, bo bardziej pasuje tu określenie – że jest przedsiębiorczy. Jak to bowiem jest, iż w państwie, w jakim prowadzenie firmy jest dość uciążliwe tak wielu Polaków ma swoje firmy (rozwinięcie zagadnienia: polub ten adres http://www.rehafit.org), a sektor usług wręcz napędza gospodarkę?

Nawet w pewnym dzienniku z Francji jakiś dziennikarz się nad tym zastanawiał, lecz nie znalazł odpowiedzi. Nie tylko, iż mnóstwo ludzi wyjeżdża za granicę, że przeżyliśmy dwie wojny światowe, a wcześniejsze zdarzenia (przykładowo zabory i nieudane powstania) były uzupełnieniem trudnej historii, iż w sumie do początku lat 90-tych nie istniał u nas wolny handel, że… Tu więcej: listonoszki ze skóry.

Kobieta z parasolem

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com

Długo można by wymieniać, lecz tego typu fakt nie pozostawia żadnych wątpliwości. To prawdopodobnie nasza genetyczna zdolność do radzenia sobie z trudnymi problemami, że chociaż nie jest różowo, to jakoś dajemy radę. Nasi przodkowe też mieli ciężko, więc taką zdolność do przetrwania wyssaliśmy chyba z mlekiem matki. Ktoś może powiedzieć, że przecież nie jest u nas tak wcale negatywnie, że w takiej Hiszpanii czy Grecji jest o wiele gorzej, z tym że, to są inne kraje i wydaje się, że jest tam też odmienne podejście do wielu kwestii, też w zakresie prowadzenia własnej firmy >> dużo tu angelka.pl/. U nas zaś małe i średnie przedsiębiorstwa to każda z branż, od hurtowni torebek, w jakiej możemy kupić na przykład torebki ze skóry naturalnej, po pozostałe odzieżowe firmy. Skontroluj to: czytaj.

To przedsiębiorstwa obecne na każdym froncie, podatkowe, prawne czy finansowe. To firmy, które odpowiadają na aktualną sytuację na rynku, przykładowo firmy, które powstały, ażeby zdobywać pieniądze z funduszy europejskich. To wreszcie drobne przedsiębiorstwa, firmy lokalne czy jednoosobowe działalności gospodarcze. Wszędzie możemy odnaleźć naszych przedsiębiorczych rodaków. Ponadto, Ci, którzy wyjeżdżają za granicę też sobie radzą, świadczą o tym firmy otwierane w Niemczech i Anglii.