Pragniesz być zupełnie zdrowy, posiadać duże pokłady siły i energii do funkcjonowania? Pamiętaj więc, że zapewnią to jedynie naturalne produkty. Nie otaczaj się jakimiś drogimi lekami, wymijaj szerokim łukiem słodycze i tłuste jedzenie, bądź skupiony na zdrowym, naturalnym jedzeniu, tak jak robili to już nasi przodkowie.

Chleb orkiszowy

Autor: Jesús Alenda
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznij spożywać więcej orkiszu, przykładowo wykorzystując takie specjały, jak mąka orkiszowa bio. Warto sprawdzić: tutaj. Orkisz to stary gatunek zboża, odmiana pszenicy. Już w czasach starożytnych znany, bardzo często wtedy uprawiany. Rzymianie dawali orkisz gladiatorom, dzięki czemu posiadali więcej mocy. Orkisz ma bardzo dużo zalet. Ma właściwości krwiotwórcze, ulepsza działanie mięśni, działa jako poprawiacz nastroju. Jest perfekcyjny na zmęczenie, zapobiega zmniejszeniu wydolności organizmu.

Stosuj go przy okazji różnych dolegliwości, podczas alergii czy w czasie dusznicy bolesnej ze strony serca lubukładu krążenia. Orkisz znacznie zaniża poziom cholesterolu we krwi. Co ciekawe, najlepsze składniki znajdują się w ziarnie wewnętrznym. To zupełnie inaczej niż w przypadku popularnych gatunków zbóż, ponieważ tam składniki znajdują się na łusce. W ziarnie znajduje się substancja którą nazywamy rodanid, która jest naturalnym antybiotykiem. Znajduje się on w ślinie, krwi i mleku kobiecym. Zobacz: w tej ofercie.

Kasza jęczmienna

Autor: Kupiec
Źródło: Kupiec
Innym wspaniałym naturalnym środkiem jest zielony jęczmień. Możesz go nabyć pod postacią jęczmień zielony w proszku. Jest on bardzo popularny wśród osób, które chcą się odchudzić. Jęczmień w rzeczy samej jest perfekcyjnym źródłem witamin i składników mineralnych. Ma większą ilość witaminy C niż sok pomarańczowy, ma również większą ilość beta-karotenu niż marchew. Co jeszcze zawiera? Jest wzbogacony w egzogenne aminokwasy oraz błonnik (nopalin) pokarmowy. To istotnie wysoka zawartość błonnika powoduje, iż jęczmień pomaga w odchudzaniu. Co więcej, zielony jęczmień działa przeciwzapalnie oraz przeciwnowotworowo. Pomaga w leczeniu z mian skórnych i cukrzycy. Znajduje także zastosowanie jako preparat do odświeżania oddechu lub płukania gardła. Jak widać więc te naturalne środki mają mnóstwo zastosowań, które mogą polepszyć naszą kondycję, a na pewno sprawią, iż będziemy w dobrej formie. Powinniśmy stosować już dzisiaj te metody, ażeby po pewnym czasie poczuć różnice.

Ten proponowany tekst (https://medicus.ie/pl/7/ortopeda), który widzisz, zaprowadzi Cię do atrakcyjnych treści na omawiany wątek – zobacz również inne artykuły zawierające nie mniej satysfakcjonujące posty.

Jeśli troszczysz się o swoje zdrowie, to na pewno docenisz to niezwykłe działanie.