Niebezpieczeństwa które się pojawiają przy za długim noszeniu szpilek na wysokim obcasie.

Kobiety uwielbiają chodzić na wysokich obracach, w wielu odmianach butów mają one długość nawet piętnastu centymetrów. Większość kobiet ubierając buty na wysokim obcasie czuje się bardziej atrakcyjnie, sylwetka się wydłuża i przybywa trochę wzrostu. No i nie można zapomnieć o tym, że wyższe obcasy na zgrabnych nóżkach przyciągną spojrzenie chyba każdego mężczyzny.

balerinki

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz zakładanie szpilek oprócz tego, że doskonale wygląda, to niesie za sobą parę niebezpieczeństw. Oczywiście jeśli się je będzie ubierać rzadko, to nic groźnego nie powinno się stać. Jeśli jednak szpilki staną się codziennym obuwiem, to w takich przypadkach należy nieco uważać i w razie pojawienia się jakiś problemów ograniczyć ich noszenie. Najbardziej dokuczliwą dolegliwością związaną z zakładaniem szpilek są bóle pleców. Podczas chodzenia z wysoko podniesioną stopą kręgosłup jest nienaturalnie wygięty, to będzie prowadzić do przeciążenia mięśni i w końcowym efekcie do ostrego bólu, który w skrajnych przypadkach uniemożliwi poruszanie się.

Kolejnymi objawami związanymi z zza długim noszeniem obuwia na wysokim obcasie są halluksy i żylaki. Przez to, że stopa jest przeciążona i mocno ugniatana, to u wielu pań bardzo często dochodzi do tego typu zaburzeń. Ubierając zbyt długie szpilki ryzykuje się także możliwością skręcenia kostki, ponieważ czasami łatwo stracić w nich równowagę. Oczywiście wszystkie wymienione wyżej rzeczy większości kobiet nie przekonają do całkowitej rezygnacji ze szpilek, ale może spowodują, że rzadziej się je będzie ubierać.

Buty, wiązanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Poza tym istotne jest, co się ubiera po zdjęciu szpilek, najlepiej po kilku godzinach ze szpilkami na nogach założyć buty, w jakich nogi będą mogły odpocząć. Bardzo dobrze w tej roli będą się sprawdzać na przykład mokasyny damskie. Buty te są bardzo wygodne, łatwo się zakładają, a przez to że mają płaski obcas, to stopy będą w nich mogły świetnie wypocząć. Mokasyny najczęściej szyje się z naturalnych skór, numbuku lub zamszu, a oferowane są w licznych wersjach stylistycznych – oferta na stronie www

.