O tych kwestiach należy pamiętać zakładając jednoosobową działalność gospodarczą

Coraz częściej młodzi Polacy decydują się, przejąć inicjatywę i zagwarantować sobie samozatrudnienie – jedni z braku innej opcji, kolejni ze względu na dążenia do niezależnego budowania własnej biznesowej przyszłości.

auto

Autor: NRMA Motoring and Services
Źródło: http://www.flickr.com
Tworzenie własnych jednoosobowych firm od jakiegoś czasu jest nieustannie najlepszą opcją wobec pracy dla kogoś. Należy jednak pamiętać przynajmniej o dwóch elementach, które ułatwią pobieranie zysków ze swojego przedsiębiorstwa.

Najistotniejsza jest forma należności podatkowych. Firma jednoosobowa powinna posiadać taką formę, która będzie ułatwiała potrącania wydatków z tytułu prowadzenia działalności, co zaowocuje obniżeniem wpłat, jakie właściciel firmy będzie musiał wpłacić do Urzędu Skarbowego.

Jeśli fascynuje Cię opisywane zagadnienie, nowa treść (http://kancelaria-cpr.pl/oferta/adwokat-alimenty-warszawa/) omawia szczegółowo interesujące zagadnienia, które będą niezwykle absorbujące.

Jednym ze sposobów na udogodnienie swojej sytuacji finansowej jest wykorzystanie auta osobistego w działalności gospodarczej. Nieomal każda działalność wymaga aktualnie nieprzerwanego dostępu do błyskawicznego i nieskrępowanego środka komunikacji, więc uzasadnienie wrzucenia w nakład pieniężny rachunków za paliwo nie jest trudne. Żeby móc użyć tej opcji należy prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu. Koszty eksploatacji pojazdów osobowych są limitowane tak zwaną kilometrówką, co oznacza, że mogą być dodane do kosztów uzyskania przychodu wyłącznie do wysokości kwoty wynikającej z wymnożenia liczby kilometrów faktycznego kilomentrażu pojazdu oraz ceny za jeden kilometr przebiegu. Kilometrówka jest przydatna, bo na jej podstawie da się rozliczać wydatki związane z używaniem pojazdu.

jazda samochodowa

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną ważką rzeczą jest odpowiednie fakturowanie własnych sprawunków, żeby mieć możliwość dorzucania ich w koszty z tytułu prowadzenia przedsiębiorstwa. Działalność jednoosobowa () daje tę możliwość, jednak należy pamiętać, aby przy każdym zakupie do celów związanych z przedsiębiorstwem poinformować kasjera, że potrzebujemy fakturę VAT. Wydanie faktury musi być możliwe, bo nakazuje to prawo, ale niesprecyzowane są jeszcze przepisy dotyczące wydawania faktury na podstawie paragonu. W przypadku, gdy z roztargnienia zapomnieliśmy o fakturze, mamy możliwość uzyskać ją na podstawie paragonu, który otrzymujemy przy każdych zakupach. W ustawodawstwie można jednak odnaleźć dwa terminy ubiegania się o dokumenty sprzedaży: 7-dniowy wynikający z ustawy o podatku VAT oraz 3-miesięczny, o którym mowa w ustawie podatkowej.