Epoka, gdy adidasy kojarzone były wyłącznie ze sportowym, mało atrakcyjnym obuwiem minęły raz na zawsze. W dzisiejszych czasach wiele sportowych butów nie tylko dobrze wygląda, ale również posiada konkretne oraz innowacyjne rozwiązania, dzięki czemu są one odpowiednie zarówno do noszenia w codziennych stylizacjach, jak również na zajęcia sportowe. Poniżej znajduje się krótki opis modeli adidasów, które w ostatnim czasie są niezmiernie popularne.

1. Buty nike free 5.0. W przypadku butów wyprodukowanego przez Nike, warto wiedzieć co dokładnie symbolizuje liczba stojąca przy nazwie (Sneaker Studio (https://13tattoo.pl/)). Jest to oznakoanie stopnia amortyzacji według własnej skali tej firmy. Skala ta opiera się na następującym założeniu: liczba dziesięć na tej skali nawiązuje do stopnia amortyzacji, jaki ma standardowe obuwie przeznaczone do biegania. Liczba 0 na tej skali

buty sportowe

Autor: martakat83
Źródło: http://www.flickr.com

oznacza amortyzację, którą „zapewnia” goła stopa. Adekwatnie, cyfra pięć znajdująca się w nazwie mówi nam, iż but ten posiada „połowiczną” amortyzację. Buty te będą odpowiednie podczas biegania dla tych osób, którzy są zainteresowani by biegać w nieco bardziej naturalny sposób. Naturalny pod tym kątem, że chcieliby „poczuć” stopą to, że biegną; to, po jakim typie podłoża itd. Nie da się tego poczuć w standardowym obuwiu biegowym, posiadającym wyższą skalę amortyzacji .

2. Inną serią obuwia, często rozpoznawalną na podstawie swojego wyglądu, są tak zwane air maxy. Są one znane z wbudowanej poduszki powietrznej, którą firma Nike stworzyła ponad 40 lat temu! Poduszka powietrzna jest nie tylko widoczna w budowie buta, ale można ją także rzeczywiście poczuć nosząc obuwie z tej serii. Sama seria jest bardzo rozbudowana i obecnie posiada wiele różnych modeli.

Wyliczyć tu należy m.in. cieszące się dużą popularnością buty nike air max 1 (oferta na buty nike air max 1), jak również nike air max command, wyróżniające się tym, że poduszka powietrzna nie jest wstawiona tylko pod piętą, ale na całym obszarze podeszwy buta.

3. Buty adidas la trainer charakteryzują się nowatorskim i niezmiernie modnym wyglądem (buty adidas la trainer). Nawiązuje on do obuwia, jakie nosili uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w 1984 roku. Buty te, ze względu na oryginalny wygląd, wiele osób nosi zarówno w codziennych stylizacjach – szczególnie osoby lubiące wygodę i komfort. Buty te mogą być również z powodzeniem stosować podczas treningów – dzięki 3 korkom na pięcie, dopasowują się one do potrzebnego w danym momencie poziomu amortyzacji.