Od jakiegoś czasu istnieje w Polsce perspektywa dla ludzi samotnych i biedniejszych na godne życie

Jak informują źródła w roku 2030 niemal dwa miliony ludzi będzie miało osiemdziesiąt lat. Te prognozy mogą się ziścić jeżeli nadal będzie występował w naszym kraju tak niski przyrost naturalny.

dom

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
To nie jedyne zmartwienie naszych władz. Polski system ubezpieczeń społecznych nie daje pewnych gwarancji na przyzwoite życie po przejściu na emeryturę niemal nikomu. Emerytury, jakie już obecnie wypłacane są emerytom są zatrważająco niskie. I nie liczmy, że będzie lepiej (renta dożywotnia – Na przeciw tym problemom wyszedł sejm. W 2014 roku weszła w życie ustawa na temat odwróconego kredytu hipotecznego. Ustawa daje możliwość posiadanie innych dochodów z tytułu posiadania nieruchomości, którą przekazujemy instytucjom bankowym. W zamian proponowane jest renta dożywotnia. Ustawowe przepisy normują w całości nowy instrument finansowy, który w Europie Zachodniej i w USA cieszy się ogromną popularnością głównie wśród osób w podeszłym wieku. Chcąc skorzystać z czegoś takiego, jak odwrócona hipoteka (zobacz kredyt pod hipoteke) kalkulator będzie świetnym urządzeniem, by dokładnie policzyć bilans zysków i strat (temat o odwróconej hipotece znajdziesz na Trzeba dokładnie zainteresować się szeregiem niebezpieczeństw z tym powiązanych. Najważniejszym problemem jest cena nieruchomości. Powinna być on obliczona przez uprawnionych ekspertów i nie budzić najmniejszych zastrzeżeń. Senior może także poprosić o wycenienie ceny nieruchomości przez rzeczoznawcę poleconego przez rodzinę lub przyjaciół.
W Polsce jest wiele banków oraz instytucji finansowych oferujących tego typu usługi finansowe.

Należy jednak wybrać oferenta na wskroś godnego polecenia. Wiele pseudo banków i firm para finansowych żeruje na niewiedzy osób starszych, zainteresowanych tą formą dodatkowego zysku i proponuje im złe warunki stałej renty.