Po co dodatkowe szkolenia?

Co pracodawca może uzyskać dzięki inwestowaniu w ustawiczne dokształcanie pracobiorców? Czy możemy to w jakikolwiek sposób ocenić? Co uczynić, ażeby szkolenia na które decydujemy się przyniosły efekty?

rekruter
Płynące szerokim strumieniem fundusze z Unii Europejskiej zrobiły dużo dobrego dla samej branży szkoleniowej, jak też popularyzowana pośród pracodawców idea ustawicznego dokształcania pracobiorców. W dużej mierze chodziło nie tylko o tzw. „twarde” kursy zawodowe pracobiorców, ale również – czyniące wielką furorę w minionej dekadzie, tzw. umiejętności miękkie. Równolegle projekty europejskie wyrządziły ogromną krzywdę branży szkoleniowej. Jakiego rodzaju? Chodzi o powszechną opinię jaka się wykształciła, a dotycząca tego czym są szkolenia oraz jakie są ich rezultaty.

Pragniesz czytać dalej ciekawą lekturę? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj (http://www.c-l.pl/zelkoty-topcoty/) na nowej podstronie.

W powszechnym mniemaniu kursy (przede wszystkim te rozwijające kompetencje miękkie) to kreowanie sztucznego zapotrzebowania na coś, co w ogóle przedsiębiorcom jak też pracownikom nie będzie potrzebne.

kursy

Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
Czy zatem szkolenia dają jakieś wymierne rezultaty? Co pracodawca może zdobyć dzięki inwestowaniu w ustawiczne kształcenie pracobiorców? Czy można to w jakikolwiek sposób ocenić? Co zrobić, by szkolenia na które się zdecydujemy przyniosły efekty? Szkolenie pracowników jest jedną z kluczowych długookresowych inwestycji firmy. Nie zawsze te rezultaty można łatwo ocenić, w dłuższym okresie czasu widać, iż przedsiębiorstwa które lekceważą szkolenia mają kłopoty z pozyskiwaniem utalentowanych ludzi oraz łatwo ich tracą.

Przecież każdy już słyszał, że egzystujemy w epoce „gospodarki opartej na wiedzy”.

Jeżeli zaprezentowane w tym miejscu wiadomości są według Ciebie absorbujące, kliknij tutaj, ponieważ w danym serwisie (http://tort-artystyczny.pl/wspolpraca/) także przeczytasz coś interesującego!

Z punktu spojrzenia pracodawcy chodzi o wiedzę, która realnie przełoży się na funkcjonowanie przedsiębiorstwa.