Powody do zrobienia sobie operacji modelującej uszu są rozmaite. Zwykle sprowadzają się do kompleksu odstających małżowin. To wyróżnianie się bywa często obiektem aluzji. W wielu przypadkach prowadzi to do załamań nerwowych, a nawet depresji. Specjaliści od chirurgii estetycznej tłumaczą tę kwestię i zapewniają: operacje na uszach są jednymi z prostszych zabiegów na organizmie. Warto pamiętać też, że zabieg na uszach, (podobnie jak na innych organach ciała) – jeśli już go zaplanujemy – powinien być zrobiony raz i porządnie. Dalsze „ewolucje” niosą za sobą zagrożenia, dodatkowe przeżywanie bólu oraz zmniejszanie zasobów portfela.

estetyka

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Nieskąplikowana operacja uszu jest zabiegiem, który niesie za sobą natychmiast odczuwalne zmiany. Korekta małżowin odbywa się poprzez chirurgiczne cięcie, a później profilowanie małżowiny specjalnymi szwami pod ten zabieg. Zwykle uszy bolą szczególnie mocno w pierwszych dobach po zabiegu. Najlepiej jest mieć pod ręką tabletki na ból, które – choć doraźnie i na moment – ale obniżą próg bólu.

Około dwa tysiące złotych – tyle mniej więcej wynosi przeciętny budżet na operację związaną z uszami. Cięcie i profilowanie małżowin jest dziełem specjalistycznej grupy fachowców w zakresie chirurgii estetycznej. Operacja trwa od kilkudziesięciu minut do godziny. Chirurdzy radzą, aby przez pierwsze godziny po zabiegu „pocięty” pacjent przebywał w klinice. Rekonwalescencja pod okiem lekarza to większa pewność. Przecięcia skóry i delikatne zabiegi, ból i delikatność – obie skrajności łączy profesjonalna chirurgia estetyczna.

medycyna

Autor: Dreamstime
Źródło: Dreamstime

W przypadku modelacji uszu kluczowe staje się nastawienie psychiczne. Dzieci i dorośli, którzy decydują się na zabieg mają w podświadomości przekonanie o niepożądanym elemencie ciała, mankamencie który nie daje im spokoju. Operacja na małżowinie jest nie tylko zabiegiem na ciele, ale także w dużej mierze mentalnym. Pozytywne zakończenie, widoczne przez zachowanie pacjenta, tylko doda mu wigoru i sił na dalsze działanie.

Operacje na uszach poprzedza się właściwymi badaniami skóry. Lekarze sprawdzają układ krwionośny, w odstawkę na kilka dni muszą pójść papierosy i alkohol. Pacjent zwiększa wówczas ilość przyswajanej witaminy C, zwykle czyni się to już tydzień przed zabiegiem.