Poznaj czym jest i jak ważny jest networking.

Każdy kierownik zdaje sobie na pewno sprawę jak ważna jest reklama oraz dobra renoma firmy. Nic tak nie zepsuje nam potencjalnego rynku, jak niekorzystna opinia jakiegoś naszego dawnego klienta. Zła opinia będzie dla naszej spółki bardziej uciążliwa niż nawet jakaś usterka w naszej firmie. Nic tak nie szkodzi w branży jak akurat czarna reklama.

wspólna praca nad projektem

Autor: Nicholas Wang
Źródło: http://www.flickr.com
Toteż, żeby stworzyć dla siebie świetną markę, powinno się wokół siebie stworzyć grupę wiernych ludzi, klientów, współpracowników i osób działających w tej samej branży. Budowanie (zobacz outdoor team building) sieci kontaktów poprzez spotkania z innymi osobami czy sprzężone działania z innymi klientami mogą nam bardzo dużo dać. Jeśli jesteśmy młodą firmą, jaka właśnie zaczyna działalność w jakiejś branży, to wspólny projekt czy kampania z dużą firmą może dać nam sporo nowych doświadczeń. Zasadniczo współpracujemy z spółką, jaka jest na rynku już od lat a także ich metody kontaktu oraz pracy na rzecz klienta mogą nam uzmysłowić w jaki sposób trzeba postępować oraz jakich błędów unikać w przyszłości. Taka sieć kontaktów, czyli networking może przyjść nam z pomocą jeśli aktualnie wpadniemy w jakieś kłopoty i w pojedynkę będzie problem, aby wyjść z tych tarapatów.

Jednak jak można zbudować taką sieć wzajemnych relacji? Jeżeli dopiero startujemy oraz nie mamy jeszcze zbyt dużo danych kontaktowych, to dobrze jest wtedy uczestniczyć w różnych konferencjach branżowych. Takowe wyjazdy mogą nas bardzo dużo nauczyć, wskazując w jaki sposób mamy działać i również co rozwijać od samego początku. To też miejsce , w którym można wykonać całkiem sporo formalnych albo nieformalnych spotkań z przedstawicielami innych firm. Takie rozmowy to dobry grunt do tworzenia kontaktów biznesowych.

Kiedy uznasz, że dobrze byłoby zgłębić inny aspekt tej problematyki, kliknij ten link oraz przeczytaj dodatkowo więcej szczegółów w witrynie (http://trenerzy.pl/motywowanie-zarzadzanie-zespolem-case-study/).

Jeśli na wyjeździe uda nam się nawiązać z kimś kontakt, to bardzo dobrze go następnie utrzymywać poprzez rozmowy telefoniczne ewentualnie kontakt mailowy – pomocne wskazówki.

praca przez internet

Źródło: freepik.com
Niemniej nie zawsze można sobie pozwolić na aktywne działanie i stałe jeżdżenie na takie spotkania, jeśli z jakichś powodów nie mogliśmy uczestniczyć w tych imprezach, to równie wskazany będzie Internet, gdzie możemy wpisać się do jakiejś grupy dyskusyjnej czy podglądać fora branżowe. Pamiętajmy, iż wszelkie fora internetowe to dobre miejsca na zdobywanie informacji.