Odpowiednie odżywanie się staje się współcześnie bardzo popularne. A jeśli już mówimy o pożywnym jedzeniu, to musimy w tym miejscu wspomnieć o babcinych przepisach kulinarnych, które odszukamy nie tylko w starych książkach kucharskich.

Sprawdzone receptury można przecież równie spisać na kartkach pamiętnika albo małego kalendarza, a nawet z tylnej strony zeszytu.

Jeżeli interesują Cię opisywane w tym materiale tematy i masz chęć poczytać więcej informacji na taki temat – wejdź tutaj (www.karpatkebab.pl/)!

Chociaż nasi przodkowie z XVI wieku prawideł zdrowego żywienia z reguły nie przestrzegali, to jednakże na początku zeszłego stulecia wiele się

domowy sok

Autor: Veganbaking.net
Źródło: http://www.flickr.com

uległo zmianom i teraz ochoczo gotujemy potrawy, które gościły kiedyś na półmiskach naszych prababć.

Dawna ojczysta kuchnia bazowała na niemrożonych wyrobach i powidłach śliwkowych dobrej jakości, bo smażonych bez dosypywania polepszaczy smaków i nienaturalnych barwników. Receptura na najprawdziwszy sok z aroni jest czasem uważnie strzeżoną tajemnicą rodzinną . Należy pamiętać, że taki dodatek do deserów nie tylko wyśmienicie smakuje, lecz również ma szereg właściwości odżywczych. Sok owocowy wykorzystuje się przy różnego typu schorzeniach – dobrze wiemy, że słodki płyn pozyskany z lipy pomaga przy chorobach wirusowych gardła. Nasze prababcie uprawiały sporo roślin i z pewnością ich asortyment nie ograniczał się tylko do warzyw sadzonych w przydomowych ogródkach. Aby zapewnić sobie codziennie świeżą porcję przypraw, siały w donicach zioła, którymi później aromatyzowały zupę ogórkową. Zresztą i my współcześnie postępujemy w niemalże taki sam sposób. A że zbliża się wiosenna pora sporo gospodyń dba o to, żeby przez okrągły miesiąc na parapecie stała rzeżucha. Właściwie w każdym przypadku zostaje ona posiana w małej doniczce, a kiedy już urośnie trafia na talerz np. w formie sałatki.

Przepisy na tego typu pożywane posiłki są do odnalezienia w sieci i na właściwych stronach internetowych. Miłośnicy prawidłowego odżywiania się koncentrują się tylko na niektórych produktach i sprawdzonych, czyli najlepiej tych babcinych przepisach kulinarnych. Warzenie posiłków jest w takim przypadku bardziej czasochłonne, przykładowo sok z aroni wymaga tego, żeby poświęcić czas na również na mycie słoiczków i pasteryzację gotowego wyrobu. A czasem należy poza tym posiadać odpowiednio ukształtowany smak. Idealny kucharz, który pragnie tworzyć niebanalne kompozycje smakowe musi czasami spróbować krewetek, a rzeżucha i inna zielenina powinna królować w jego kuchni nie tylko od święta.