Profesjonalne zorganizowanie działań przedwyborczych zmusza pretendenta do wykorzystania narzędzi, które poprawią efektywność jego działań. Pewne w tej batalii będzie użycie afiszu, billboardu czy innej formy reklamy zewnętrznej jak choćby banneru. Afisz jest pierwszym ze szczególnie klasycznych środków rywalizacji przedwyborczej.

X-baner reklamowy

Autor: banery-druk.net
Źródło: banery-druk.net

Zanim kandydat zadecyduje o drukowaniu plakatu w konkretnym formacie, powinien zawczasu wiedzieć, gdzie będzie on umieszczany. Za wielki albo zbyt podłużny plakat, może po powieszeniu stać się mało przejrzysty. Trzeba podkreślić, że warto opłacić ekspozycję plakatu niż wieszać go na darmowych tablicach ogłoszeniowych, ponieważ trwałość na opłaconych słupach jest o wiele większa .

Z powodzeniem plakat kandydata można przenieść na sztywny karton i powiesić na słupach elektrycznych, oczywiście po uprzednim opłaceniu. Skuteczną lokalizacją może być okno wystawowe. Z reguły im mniejsza gmina tym łatwiej przekonać właściciela do darmowego powieszenia plakatu. Batalię wyborczą, odmiennie prowadzi się w wielkich miejscowościach a inaczej w małych miejscowościach i na terenie gminy.

Jakiś czas temu specjaliści od kampanii wyborczych, przestrzegali kandydatów przed stosowaniem bilbordów. Współcześnie, narzędzie to stało się wszechobecne i jest bardzo efektywne w kampanii wyborczej i sprawdzonym instrumentem reklamy, w szczególności w dużych aglomeracjach.

Na na terenach wiejskich i w małych miasteczkach, billboardów zwykle się nie widuje a jeżeli się pojawiają to tylko na stacjach benzynowych lub przy zjazdach z drogi krajowej. Bannery to instrument kampanii wyborczej, którego nie zastąpi ani billboard ani plakat. Jest bardzo pożyteczny w miastach o przeciętnej liczbie ludności.

Gdy uznasz, że ten tekst jest interesujący, kliknij na odsyłacz do www, który ma intrygujące dane na omawiany temat – będą one na pewno ciekawe.

Zobacz: do kliknięcia.

fotografia reklamowa

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com

Reklamy wielkoformatowe z fotografią kandydata, można zawieszać na nieruchomościach o dobrej lokalizacji, u przyjaciół lub innych punktach wypożyczonych od ich zarządców. Jest prosty w założeniu i bezproblemowo zdejmiemy go po skończonej kampanii wyborczej . Wytworzenie tej techniki reklamy oraz koszty wydzierżawienia terenu, pod zawieszenie banneru jest dość tanim zadaniem.