Rodzaje biustonoszy

Biustonosz, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie nosić nasze piersi, podtrzymywać, a przez to odciążać kręgosłup. Ale nie tylko – staników używamy również do eksponowania czy optycznego zmniejszania piersi, formowania ich oraz po prostu do radowania się uroczą i świetnie dopasowaną bielizną. Biustonosz spełni te wszystkie funkcje, jeżeli go odpowiednio dobierzemy. Po pierwsze musimy zastanowić się jaki rezultat chciałybyśmy zyskać wkładając upatrzony biustonosz.

czerwony biustonosz

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
W sprzedaży możemy dostać wielką ilość rodzajów staników. Do najpopularniejszych należą biustonosze typu soft, semi – soft, biustonosze usztywniane oraz typu sportowego.

Biustonosz rodzaju semi – soft, czyli pół usztywniany, jest w tej chwili bardzo popularny (oprócz biustonoszy soft i staników usztywnianych). Jego krój może być różny.

Ciekawi Cię ta kwestia? Kliknij ten odnośnik oraz sprawdź, jak podchodzi do tego zagadnienia inny redaktor w treści (https://13tattoo.pl/) swojego wpisu!

W tym rodzaju występuje najwięcej fasonów. Semi-softy są to biustonosze posiadające miseczkę po części usztywnioną, a po części miękką.

Wśród biustonoszy usztywnianych spotykamy się ze wszystkimi krojami i rodzajami: plunge, balkonetka halfcup, multiway, strapless, bardotka a także kombinacje wyżej wymienionych. Super biustonosze usztywniane możemy podzielić na 2 odmiany.

Jedna to staniki, których miseczki są klasycznie szyte, druga to staniki z miseczkami formowanymi termicznie, bezszwowymi (tak zwana kopa). Biustonosze sportowe z kolei kompresują piersi i uniemożliwiają im tzw. „bounsowanie”, więc podskakiwanie przy intensywnym ruchu, tym samym panie mają zagwarantowany komfort w trakcie ćwiczeń fizycznych.

W obecnie szytych biustonoszach sportowych stosuje się najnowsze osiągnięcia technologiczne. Tkaniny wykorzystywane do szycia biustonoszy sportowych muszą być „oddychające – na przykład taki: biustonosz (nasza strona) typ sportowy.

„Sportowiec” musi zapewnić kobiecie max komfortu w czasie aktywności ruchowej.
W chwili obecnej w handlu dostać możemy 2 rodzaje biustonoszy sportowych, na fiszbinach i bez nich. Tych drugich jest znacznie więcej.
Biustonosze sportowe są dość wysoko zabudowane, wyglądem przypominają bardziej kuse koszulki niźli klasyczne biustonosze.