Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Nie musisz dłużej korzystać z usług biura rachunkowego, ażeby prawidłowo wypełnić PIT. Programy online krok po kroku przeprowadzą cię poprzez blankiet.

rozliczenie pit online 2017

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawdzą format danych, określą obowiązkowe pola, a niekiedy nawet automatycznie je uzupełnią. Gdy jednak okaże się, iż do twego rozrachunku wkradnie się omyłka, będziesz mógł dokonać poprawki bez dołączania dodatkowych wyjaśnień. Innym ułatwieniem (ze strony Ministerstwa Finansów) jeżeli idzie o rozliczenie pit online 2017, będzie możność wykorzystania „oświadczeń wstępnie wypełnionych”. Co to oznacza w praktyce? Administracja podatkowa, na podstawie informacji dostarczonych przez pracodawcę (np. PIT-11), zrealizuje za ciebie większą część zeznania. Jedyne, co powinieneś uczynić, to uzupełnić dodatkowe informacje – dla przykładu przychody od ZUS albo rodzaj ulgi skarbowej. Jest to propozycja dla jednostek fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej a także rozliczają się indywidualnie bądź wspólnie z współmałżonkiem.
Czy zdarzyło ci się zapomnieć sygnować PIT? Przy rozliczeniu on-line nie powinieneś się o to niepokoić. Urząd fiskalny nie wymaga elektronicznego podpisu, stosuje jednak inną formę weryfikacji. Zanim wyślesz deklarację, aplikacja poprosi cię o wprowadzenie sumy przychodu z zeszłego roku. Bez podania poprawnej liczby, nie uda się dostarczyć blankietu przez sieć. Tak wygląda rozliczenie pIT 2017 program.

Gdy Urząd fiskalny otrzyma twoje rozliczenie, poinformuje cię o tym mailowo. W wiadomości otrzymasz tzw.

Poszukujesz interesujących wiadomości na ten temat? To idealna chwila, gdyż został napisany pomocny tekst, który ma istotne dane na taki temat.

Urzędowe Poświadczenie Odbioru. To dowód na to, iż na czas oddałeś deklarację podatkową.