Rozprawa o zastosowaniach dobrze znanej nam soli, która przeszła już stulecia temu do legendy nie tylko jako dodatek do potraw

Najczęściej używaną w kuchni przyprawą jest sól. Tylko garstka dam będzie w stanie całkowicie zrezygnować z solenia, chociaż nadużywanie tzw. białego złota zagraża podwyższonym ciśnieniem krwi. Ludzkość wynalazła wiele zastosowań dla soli – przed stuleciami, kiedy nie było lodówek w codziennym użyciu, szynkę konserwowano potrzepując porcje białym proszkiem.

słoiczek soli do kąpieli

Autor: Tyrone Adams
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy próbują czyścić nim plamy na strojach lub pozbywają się cząstek zapieczonych potraw w piekarniku. Poradniki naszych babć słyną z tego gatunku porad, a reprezentantki młodego pokolenia, kiedy chemiczne środki do czyszczenia nie dają rady, z wielką chęcią stosują się do zamieszczonych tam wskazówek.
Rodzimym zagłębiem solnym pozostaje Małopolska, a konkretniej okolice grodu Kraka. Bochnia i sąsiednia Wieliczka to dwie miejscowości, do których przybywają turyści z prawie całego globu. Rzecz jasna najistotniejszą rozrywką bywa przemierzanie kopalnianych ścieżek turystycznych, lecz cóż szkodzi przy okazji nabyć pamiątki.

Czy odnosisz wrażenie, że napisany przez nas wpis jest niebanalny? Jeśli tak, to dodatkowo zgłąb także zamieszczony tu (http://plastyczna-chirurgia.com/pl/) pokrewny materiał.

Jedną z nich może być np. sól bocheńska opakowana w ładnie wyglądające puzderko. Wymieniony artykuł może nawet stać się bardzo dobrym podarunkiem dla najbliższej sercu osoby. W końcu pamiętajmy, że sól z Bochni bądź Wieliczki w żadnym razie nie musi nam służyć tylko do przygotowywania potraw na obiad. Na rynku można kupić specjalny rodzaj soli do kąpieli, a taka kąpiel solankowa we własnej wannie może być źródłem relaksu po całym dniu pracy i fantastycznym pomysłem na miłe spędzenie zimowego wieczoru.

sól i pieprz na blacie szafy

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
Zdrowotne właściwości wód solankowych, a także siarczkowych i pozostałych, zostały odkryte już dość dawno.

Rzeczywiście zajmuje Cię omawiana kwestia? Skoro tak, to poza tym zobacz treść na stronie (http://szpitalpodolany.pl/zabiegi/laserowe-usuwanie-zylakow/), którą znajdziesz na podobnym portalu.

Powstała nawet nowa dziedzina naukowa, czyli balneologia, a w naszej ojczyźnie największe zasługi trzeba przypisać J. Dietlowi. A kąpiel solankowa z prawdziwego zdarzenia, czyli ta, którą się bierze w sanatoriach przynosi organizmowi dużo korzyści. Przede wszystkim mają one w korzystny sposób wpływać na odporność i stan skóry. Jednakże nie bywają one przeznaczone dla każdego. Ograniczeniem mogą być dolegliwości układu krążenia, więc tacy chorzy mogą się jedynie zadowolić ewentualnym moczeniem stóp w domowej miseczce. A do tej czynności sól bocheńska będzie nadawać się wręcz idealnie, a tak nieskomplikowany zabieg można rekomendować wszystkim tym, którzy dużo biegają.