Najczęściej używaną w kuchni przyprawą jest sól. Tylko garstka dam będzie w stanie całkowicie zrezygnować z solenia, chociaż nadużywanie tzw. białego złota zagraża podwyższonym ciśnieniem krwi. Ludzkość wynalazła wiele zastosowań dla soli – przed stuleciami, kiedy nie było lodówek w codziennym użyciu, szynkę konserwowano potrzepując porcje białym proszkiem.

słoiczek soli do kąpieli

Autor: Tyrone Adams
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy próbują czyścić nim plamy na strojach lub pozbywają się cząstek zapieczonych potraw w piekarniku. Poradniki naszych babć słyną z tego gatunku porad, a reprezentantki młodego pokolenia, kiedy chemiczne środki do czyszczenia nie dają rady, z wielką chęcią stosują się do zamieszczonych tam wskazówek.Rodzimym zagłębiem solnym pozostaje Małopolska, a konkretniej okolice grodu Kraka. Bochnia i sąsiednia Wieliczka to dwie miejscowości, do których przybywają turyści z prawie całego globu. Rzecz jasna najistotniejszą rozrywką bywa przemierzanie kopalnianych ścieżek turystycznych, lecz cóż szkodzi przy okazji nabyć pamiątki.

Jeśli chcesz zobaczyć dodatkowe informacje utrzymane w takiej tematyce, zobacz link (http://uniquecos.pl/produkt/sol-do-kapieli-z-morza-martwego-naturalna-bath-salt-bag-natural/). Tam też znajdziesz coś atrakcyjnego dla siebie!

Jedną z nich może być np. sól bocheńska opakowana w ładnie wyglądające puzderko. Wymieniony artykuł może nawet stać się bardzo dobrym podarunkiem dla najbliższej sercu osoby. W końcu pamiętajmy, że sól z Bochni bądź Wieliczki w żadnym razie nie musi nam służyć tylko do przygotowywania potraw na obiad. Na rynku można kupić specjalny rodzaj soli do kąpieli, a taka kąpiel solankowa we własnej wannie może być źródłem relaksu po całym dniu pracy i fantastycznym pomysłem na miłe spędzenie zimowego wieczoru.

sól i pieprz na blacie szafy

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
Zdrowotne właściwości wód solankowych, a także siarczkowych i pozostałych, zostały odkryte już dość dawno. Powstała nawet nowa dziedzina naukowa, czyli balneologia, a w naszej ojczyźnie największe zasługi trzeba przypisać J. Dietlowi. A kąpiel solankowa z prawdziwego zdarzenia, czyli ta, którą się bierze w sanatoriach przynosi organizmowi dużo korzyści. Przede wszystkim mają one w korzystny sposób wpływać na odporność i stan skóry. Jednakże nie bywają one przeznaczone dla każdego. Ograniczeniem mogą być dolegliwości układu krążenia, więc tacy chorzy mogą się jedynie zadowolić ewentualnym moczeniem stóp w domowej miseczce. A do tej czynności sól bocheńska będzie nadawać się wręcz idealnie, a tak nieskomplikowany zabieg można rekomendować wszystkim tym, którzy dużo biegają.