Skarpety stanowią uzupełnienie ubioru, zarówno tego zakładanego codziennie, jak i bardziej eleganckiego. Bywają zakładane tak samo przez kobiety i panów w każdym wieku. Jednakże o ile kobiety mają przyjemną alternatywę w charakterze rajstop czy podkolanówek, mężczyźni zostają skazani na skarpety męskie. Trzeba uczynić wszystko, by ten na pierwszy rzut oka nieznaczący fragment garderoby wyróżniał się doskonałymi cechami i gwarantował najlepszy komfort noszenia.

Rodzaj skarpet ma spore znaczenie dla komfortu

bawełniane skarpetki

Autor: Vanda Mesiarikova
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż potrafi się wydawać, że rodzaj skarpetek jest zupełnie bagatelnym detalem, bywa zupełnie inaczej. Materiał i sposób wykonania skarpetek ma wielkie znaczenie dla solidności produktu, jak także dla wygody używania oraz zdrowia skóry. Męskie skarpety wyprodukowane z materiałów zawierających sztuczne domieszki często nie wentylują powietrza, przez co nogi pocą się i wydzielają przykry zapach. Brak dopływu powietrza może doprowadzić także do zapaleń i chorób skórnych w okolicy stóp i paznokci.

Do garnituru konieczne są ładne skarpety garniturowe

Poza materiałem, z którego wyprodukowane zostały skarpety, trzeba zwrócić uwagę także na ich kolor oraz krój. Do dresu i dżinsów pasują skarpetki sportowe, do niskich butów sportowych idealnie dopasowują się krótkie skarpetki, czyli tak zwane stopki.

Pragniemy wyeliminować wszystkie Twoje wątpliwości oraz dać Ci następne oraz intrygujące posty. Zatem najnowsza treść oczekuje na Ciebie w podanym linku.

Gdy planuje się wystąpić w garniturze, czy to na arenie zawodowej czy przy okazji istotnej uroczystości, warto nabyć eleganckie skarpety garniturowe, najlepiej w ciemnym kolorze. Wyglądają one szykownie i okazują się dyskretne.

Skarpetki nie tylko z bawełny

skarpetki

Autor: Scott Akerman
Źródło: http://www.flickr.com

Przyjęło się uważać, że najzdrowszą alternatywą bywają skarpetki wykonane z bawełny, niemniej okazało się, że istnieje równie korzystna opcja. Coraz znaczniejszą renomą cieszą się skarpety stopki. Produkowane bywają one z włókien bambusowych, są naturalne oraz ekologiczne. Według projektantów wspaniale wentylują powietrze i pozwalają skórze dobrze oddychać. Również ich cena nie bardzo wysoka oraz zachęca do sprawunku