Sportowe buty do ubrania galowego – faux pas?

Często słyszy się, że wzucie adidasów lub trampek do garnituru to wpadka. Lecz godzi się nałożyć obuwie sportowe do stroju galowego – pod warunkiem, że zna się i przestrzega paru praw tym rządzącymi.

eleganckie obuwie

Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście, pierwsza z nich jest łatwa. Jeżeli ma się ochotę ubrać obuwie sportowe do garnituru to, logicznie tą sprawę ujmując, winno się założyć do tego taki garnitur, który będzie jest dobrze dobrany. Jaki krój garnituru pasuje do popularnych adidasów? Rzecz jasna ten typ, który też poprzedzony jest wyrażeniem „sportowy”. Te modne buty męskie kapitalnie wpasują się w taki klimat. Spacerowe garnitury, których spodnie przeważnie nie są modelowane „w kant”, robione zwykle z lnu, tweedu i bawełny, w których popularne są desenie w jodełkę, pepitkę czy kratkę, są najmniej formalną wersją garnituru, toteż mogą porwać się na więcej luzackości – zarówno kolorystycznej, jak i wzorzystej, czy też tej związanej z dopełnieniem stroju pod postacią butów i dodatków. Do tego typu garniturów nie jest konieczne ubieranie koszuli, więc jeżeli ma się chęć ubrać modne buty męskie, którymi są adidasy i trampki, należałoby postawić na casualowy top lub – kiedy jest mniej ciepło – na modny, jednobarwny golf bez wzorów. Jest to dość atrakcyjny zamysł na stylówkę, albowiem – nie napomykając o tym, że jest wzięta żywcem z światowych wybiegów poważanych domów modowych – łączy formalność garnituru z swobodą, którą zapewniają nam pozostałe części stylizacji. Zostaje jednak pytanie, czy można zrobić to bez garnituru sportowego? Oczywiście. Jak? Tutaj też z wyciągniętą ręką przybywają nowości ze świata mody. Zobacz: modne buty męskie camel active.

stylowe obuwie

Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnio duża ilość sławnych designerów stawia na najprzeróżniejsze połączenia formalności z nieoficjalnością – jest w tym miejscu również miejscówka dla garniturów i sportowego obuwia, chociaż oczywiście nie dla każdego ich modelu moda zapaliła zielone światło.

Zastanawiasz się, jaki jeszcze portal publikuje równie pomocne treści? Kliknij oraz zerknij na witrynę, do której odnośnik jest tu.

By ustrzec się modowego faux pas, powinno się nie zapominać, iż w przypadku obuwia do biegania i tenisówek konieczny jest kolor biały – tylko i wyłącznie w tej barwie możemy je zaakceptować za modne buty męskie. Trendy są mniej surowe w przypadku sneakersów i klasyków z dziedziny sportowego obuwia (np.

Przedstawiany tekst ukazuje niezwykle ciekawe sprawy – jeśli chcesz poznać pokrewny materiał, sprawdź śmiało to opracowanie (https://www.gemeo.pl/szablon2/shop/15—rubin.html).

New Balance|niubalansy), które na wybiegach widoczne są we wszystkich barwach tęczy. Więcej informacji: .
Dobrym ideą jest również połączenie butów sportowych z garniturem w kolorach nie mieszczących się w klasycznej palecie – na przykład błękit, pomarańcz czy zieleń. Jeśli jednak stawiamy na bardziej klasyczne barwy, jak szarość czy czarny, powinno się do tego włożyć kolorową koszulę – nieobowiązkowo pod kolor obuwia, ale koniecznie pod kolor skarpet!

Jak można zauważyć, ubieranie butów sportowych do garnituru nie równa się obciachowi, jeśli posiada się wystarczająco dużo pewności siebie i/albo jest się branym za osobę podążającą za najnowszymi trendami.