Sposób na rozkwit firmy

Jakiekolwiek przedsiębiorstwo do własnej działalności potrzebuje zleceń na swój towar nie ważne czy tworzymy stoliki albo dostarczamy produkty biurowe do przedsiębiorstw i instytucji. Musimy mieć konsumentów.Przedsiębiorcy radzą sobie z tym problemem na kilka sposobów. Z reguły łączą cząstki wszystkich. Bez wątpienia fundamentem jest marketing, inną drogą pozyskiwania konsumentów jest tak zwana reklama szeptana

Praca przy komputerze

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com
Nic tak nie przyciąga konsumentów jak inny usatysfakcjonowany odbiorca. Warto po zrealizowanym kontrakcie albo usłudze zapytać klienta o świadectwo z pracy kolekcjonowanie takich zaświadczeń może nam się przydać jak będziemy chcieli rozwinąć naszą działalność i zawalczyć na przykład o duży kontrakt w jakiejś instytucji państwowej czy też być podwykonawcą w dowolnej znacznej inwestycji. Polskie prawo przewiduje dla znacznych zleceń szczególną metodę wybierania wykonawców.

Jeżeli zamówienie przewyższa ustalone regulacją kwoty nieodzowne jest rozpisanie przetargu na usługę albo budowę dotyczy to oczywiście przedsiębiorstw i instytucji a nie osób fizycznych. Najpopularniejszą formą przetargu jest przetarg (zobacz e-procurement) nieograniczony. zrealizować może ktokolwiek kto spełni warunki określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (kliknij na logintrade). Dokument ten nazywa przedmiot zlecenia oraz warunki które powinna wypełnić firma starająca się o zamówienie, a też kryteria brane pod uwagę przy ocenie kompetencji firmy.

Gdzie więc poszukiwać przetargów dla naszej firmy? Jeśli zamawiającym jest instytucja rządowa powinno się szukać w tzw. BIP ale lepszym rozwiązaniem jest wykupienie dostępu do bazy danych jaką jest platforma przetargowa.

Wciągający artykuł? Jeżeli tak uważasz, to spójrz też na podobne serwisy (http://www.kamieniarstwo.pl/sprzedaz-hurtowa-plyt/) mające zbliżone zagadnienia – one bez reszty Cię pochłoną.

Innymi słowy miejsce gdzie jak w internetowej wyszukiwarce możemy analizować ogłoszenia podług zdefiniowanych kryteriów przetargi w zamian za małą na ogół roczną daninę . Jest to łatwy sposób na odkrycie klienta i to zwykle cennego Niewątpliwie dlatego że firmy z sektora publicznego to kontrahenci zazwyczaj wiarygodni oraz nastawieni na długookresową współpracę. Ponad to referencje od znaczącej instytucji państwowej to dodatkowo prestiż. Start w przetargu jest sposobem na rozrost firmy.

Podstawową korzyścią jaką proponuje platforma przetargowa to wygoda i oszczędność czasu. Samodzielne wyszukiwanie interesującej oferty jest raczej żmudne