Sposoby na usunięcie cellulitu

Gdy mają miejsce coraz cieplejsze dniami na ulicach zaczynają pojawiać się kobiety w ubraniach odsłaniających coraz więcej. Wiele kobiet ma natomiast z tym niemały problem. Jak wskazują badania, niemalże co druga kobieta boryka się z cellulitem, czyli z nadmiarem tłuszczu, jaki wygląda mało estetycznie.

Często cellulit powoduje, że kobieta wstydzi się pokazać nie tylko w krótszych spodenkach czy spódnicy, ale wręcz w ogóle unika pokazywania swoich ud i brzucha, gdyż są to obszary najbardziej podatne na występowanie popularnej pomarańczowej skórki.

Jak można zwalczyć cellulit? Na ogół panie wybierają dedykowane balsamy dostępne w zasadzie w każdej drogerii.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niesamowicie interesujący artykuł, zatem nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas, a na pewno znajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Są to różnego typu kremy wzbogacone między innymi o ekstrakty z zielonej herbaty czy kawy, umożliwiające ujędrnianie skóry i jednocześnie modelowanie sylwetki Warszawa. Tego rodzaju preparaty są dosyć tanie i ogólnodostępne, więc nie dziwi, że panie z chęcią je kupują. Badania potwierdzają ich działanie, jednakże w niektórych przypadkach może się okazać, że nawet bardzo intensywnie działający balsam nie będzie pomocny w usunięciu poważnego cellulitu.

skóra - wyobrażenie

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Niekiedy takie kremy są również niewskazane z powodów zdrowotnych, między innymi w sytuacji, gdy kobieta ma kłopoty z krążeniem. Dodatkowo, należy przyznać, że ujędrnianie skóry wykorzystując balsamy jest dość pracochłonne i wymaga dużej cierpliwości.

Frapuje Cię problematyka poruszana w tym artykule? Poznaj oprócz tego też inne pokrewne treści – zwyczajnie wejdź tu.

Alternatywą dla osób, które nie mają cierpliwości do aplikowania takich preparatów jest zabieg na cellulit. Jest to niewątpliwie szybsza metoda walki z pomarańczową skórką i bardziej efektywna. Wymaga jednocześnie większego nakładu pieniężnego.

Taki zabieg na cellulit musi być wykonywany przez należycie przeszkolone osoby i polega na działaniu na skórę laserami, ultradźwiękami lub różnego typu masażami.

wizerunek - skóra

Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju zabiegi są polecane przede wszystkim osobom, które mają mocno widoczny cellulit i jest to dla nich jedyny sposób na pozbycie się tego problemu.

Modelowanie sylwetki Warszawa można zrealizować również za pomocą systematycznych ćwiczeń, jednakże podobnie jak stosowanie kremów antycellulitowych jest to dość żmudne i czasochłonne, dlatego potrzeba na to znacznie więcej czasu i zaangażowania. Więcej na stronie .