Obecnie mamy styczność z niezwykle dużym naciskiem na eksponowanie kobiecego piękna. Wykształciły się kanony, które wydają się nienaruszalne. Jedną z bardzo istotnych kwestii jest sprawa owłosienia. We współczesnych czasach panuje moda na bezwzględne usuwanie włosów z nóg, pach, a czasami także z okolic bikini oraz rąk. Nieakceptowalny jest również tak zwany wąsik, który częstokroć jest zmorą tysięcy kobiet. W odpowiedzi na takie a nie inne zapotrzebowanie powstało bardzo wiele sposobów na to, jak sobie radzić z niechcianym owłosieniem.

depilacja laserowa

Autor: Elite
Źródło: Elite

Najpowszechniejsze są bez wątpienia maszynki i pianki do golenia. Jest to metoda szybka i bezbolesna. Zabieg golenia możemy wykonać samodzielnie w domu, wystarczy że wcześniej pójdziemy do drogerii czy nawet zwykłego sklepu wielobranżowego i zakupimy dobrą maszynkę oraz krem. Minusem tego sposobu jest bez wątpienia krótkotrwały efekt, w zależności od cech indywidualnych zabieg ten będziemy musiały powtarzać co kilka dni. W warunkach domowych możemy także przeprowadzić depilację za pomocą depilatora. W odróżnieniu od maszynki nie ścina on włosów, lecz wyrywa je wraz z cebulkami. Dzięki temu efekt jest długotrwały i utrzymuje się nawet kilka tygodni. Aby jednak używać tego urządzenia trzeba się najpierw z nim oswoić oraz przygotować się na pewien stopień bólu, jaki zabieg będzie nam sprawiać. Z każdym następnym razem włoski będą słabsze, w związku z czym dyskomfort będzie o wiele mniej odczuwalny. Innym, podobnie skutecznym sposobem pozbywania się owłosienia jest depilacja woskiem lub pastą cukrową. Obie te metody, podobnie jak depilator wyrywają włoski wraz z cebulkami. Tego rodzaju zabiegi warto jednakże wykonywać w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym, co wiąże się z tym że są one stosunkowo drogie, zależnie od tego jaki fragment ciała chcemy wydepilować. Zwykle są jednak mniej bolesne niż depilator, ponieważ przeprowadzane przez profesjonalistę trwają o wiele krócej. Jeżeli jednak interesuje nas bardziej radykalne rozwiązanie, warto rozważyć depilację laserową. Wykonuje się ją w profesjonalnych zakładach kosmetycznych, a polega ona na usuwaniu zbędnego owłosienia przy użyciu wiązki lasera – , doprowadzającej do obumarcia włosów. Wadą tej metody jest zapewne jej cena, jako że jeden zabieg kosztuje kilkaset złotych, a wykonać ich potrzeba kilka.

bikini

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Efekt jest jednak bardzo długotrwały i umożliwia skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia na zawsze. Zanim zdecydujemy się na tego rodzaju rozwiązanie warto zrobić odpowiednie rozeznanie przynajmniej w Internecie, w celu znalezienia zaufanego specjalisty. Jeśli np. mieszkamy w Warszawie, wystarczy że wpiszemy w wyszukiwarkę ‘fotodepilacja warszawa’dostaniemy szereg wyników oraz zobacz koniecznie stronę Bez względu na to, jaką metodę wybierzemy, musimy dodatkowo odpowiednio zatroszczyć się o pielęgnacje miejsc, które poddajemy tym zabiegom.

Po przestudiowaniu tego wpisu, odkryj także (http://www.ekertnails.pl/201-zestaw-lakierow-hybrydowych) odmienne wiadomości na przedstawiany wątek, które będą równie wciągające.

Zarówno golenie jak i depilacja osłabia skórę oraz naraża ją na podrażnienia. Warto zatem wykonywać te zabiegi z rozwagą oraz zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie.