Sprawdź, jak natychmiast i bez większych trudności rozliczyć swój PIT za poprzedni rok!

Rozliczanie PIT-ów to coroczny obowiązek, który musi wypełnić każdy z nas co roku. Zazwyczaj mamy z tym sporo trudności z zabraniem się za rozliczenie PIT-a – tymczasem okazuje się, iż zwykle nie ma kompletnie się czego bać i jeżeli tylko nie prowadzisz żadnych dziwnych rozliczeń i pracujesz na przykład na jednej umowie o pracę, wtedy zdecydowanie będziesz mógł osobiście policzyć wysokość należnego podatku.

Teraz dla pewności radzimy, jak to konkretnie zrobić – z naszym artykułem oczywiście nie będziesz miał już najmniejszych kłopotów!
Krok pierwszy – ściągnij właściwy program do rozliczania
W dzisiejszych czasach w internecie możesz znaleźć praktycznie wszystko – również łatwe i niezwykle intuicyjne w obsłudze programy, dzięki którym obliczysz PIT. Żeby to zrobić, musisz po prostu znaleźć w internecie program, dzięki któremu obliczysz PIT 2017 – jeśli zainstalujesz go na swoim komputerze, możesz właściwie od razu zabierać się do pracy – poznaj dodatkowe informacje.

Czy to zagadnienie wydaje się dla Ciebie atrakcyjne? To kliknij i zobacz, co zawiera rekomendowana strona (https://www.ukraina-pracownicy.pl/pl/ogloszenia) – znajdziesz w tamtym miejscu podobnie intrygujące dane.

Możesz także znaleźć stronę internetową, na której obliczysz PIT za 2016 online, bez wymogu instalowania żadnego programu – wówczas wszystko na pewno będzie jeszcze łatwiejsze.

flaga UE

Autor: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com

pit 2017

Autor: Dimitris Karkanis
Źródło: http://www.flickr.com
Krok drugi – wprowadzanie swoich danych i zasadnicze informacje
Na początku program poprosi Cię o uzupełnienie Twoich danych – jeżeli to zrobisz, od razu będziesz mógł przejść do kolejnej planszy, gdzie musisz wskazać, na jakiej umowie byłeś zatrudniony w ubiegłym roku i czy przysługują Ci jakieś specjalne ulgi czy odliczenia – czytaj na Następny krok to wpisanie liczb obrazujących Twoje zarobki – wówczas musisz mieć pod ręką rozliczenia PIT otrzymane od pracodawcy – wtedy na pewno bez żadnego problemu poradzisz sobie z wypełnieniem poszczególnych pól. Na dodatek większość programów dokładnie podaje, informacje z których pól musisz przepisać do swego zeznania podatkowego. Jeśli robisz to odpowiednio dokładnie, oczywiście wszystko będzie obliczone w jak najlepszym porządku.
Krok trzeci – wszystko skrupulatnie sprawdź
Po uzupełnieniu powyższych danych będziesz musiał dodatkowo wskazać, czy rozliczasz się wspólnie z małżonkiem czy nie oraz czy, a jeżeli tak to jakie konkretnie ulgi podatkowe Ci przysługują.

Jeżeli taka tematyka Cię absorbuje, bez ociągania kliknij ten link. Opublikowana tam niezła witryna (https://super-edu.pl/korepetycje/jezyk-niemiecki/poznan) niewątpliwie też Cię wciągnie.

Jeśli wskażesz te informacje, na ekranie wyświetli Ci się informacja o tym, czy Twój PIT 2017 ma nadpłatę czy niedopłatę. Następnym krokiem jest możliwość wskazania organizacji, na rzecz której chcesz przekazać jeden procent swojego podatku – oczywiście warto to zrobić, bo nic na tym nie tracąc możesz pomóc potrzebującym osobom.

Krok czwarty – wyślij PIT

Jeśli wszystko skrupulatnie sprawdziłeś, wówczas zdecydowanie możesz już wysłać swoje rozliczenie – wystarczy do tego połączyć się on-line ze stroną Ministerstwa Finansów. Jeśli to zrobisz, nie będziesz musieć w ogóle wychodzić z mieszkania żeby rozliczyć swój PIT – to bez wątpienia ogromne ułatwienie, z którego warto skorzystać.
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z rozpiską, właśnie rozliczyłeś samodzielnie swój pierwszy w życiu PIT – moje gratulacje!