Sprawdź naturalne sposoby żywienia

Raw food, to coś więcej aniżeli zjadanie tylko jabłek i marchwi. Entuzjaści zdrowego stylu życia skłaniają się ku naturalnym metodom żywienia. Jednym z nich jest dieta oparta wyłącznie na surowych produktach, czyli dieta RAW. Powinno się mieć troszkę wiedzy, ochoty i uporu. Jeśli chcemy się dobrze czuć, powinniśmy zachowywać się rozsądnie i rzetelnie dostarczać własnemu ustrojowi to, czego potrzebuje, aby mieć werwę do działania i składniki pożywne do sprawnego działania.

dowiedz się więcej o diecie RAW

Autor: F Delventhal
Źródło: http://www.flickr.com
W diecie raw przeważają przede wszystkim surowe owoce i jarzyny, kiełki, orzechy, ziarna i suszone owoce. Jednocześnie dieta otwiera ewentualność konsumowania surowych ryb, oraz mięsa. Przez niektórych zwana dietą młodości zdobyła wielkie poważanie pośród wielu znanych osób.

Do niedawna surowa dieta przepisy była wiązana z dietą jarską i wegańską, aczkolwiek po skrupulatnych badaniach oceniono że w przypadku tej diety zmniejszenie zagrożenia zachorowania na raka jest większe niż w przypadku diety, jaka zakłada konsumowanie jarzyn i owoców poddanych obróbce termicznej – kliknij po więcej informacji.

Wiele pokarmów w ramach raw można sporządzić w prosty sposób, jako sałatki, owoce, soki. Inne wymagają nieco większego nakładu czasu i opracowania.

Czy taka problematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę, która odnosi się do omawianej sprawy, więc zapewne także Cię zaintryguje!

Przepisy na pokarmy takiej diety zakładają przyrządzanie potraw przez namaczanie. Drugim podejściem jest kiełkowanie. Po wydobyciu namoczonych nasiona, fasola i rośliny strączkowe zdołają posiadać kiełki. Po odsączeniu, należy ulokować je w zbiorniku do kiełkowania. Kiedy nasiona, ziarna zaczną się rozwijać i wypuszczą kiełki stosownej średnicy, należy je przepłukać i odsączyć. Tak powstałe jedzenie można trzymać w hermetycznym zbiorniku w lodówce przez kilka dni.

Towary, które jemy winny być starannie myte i z zaufanego źródła, najlepiej z hodowli ekologicznych, świeże, bez cieni psucia się.

Jeśli masz chęć zdobyć dodatkowe materiały na opisywany wątek, to zobacz proponowane www (http://www.ursynow-specjalisci.pl/cennik/), które zawierają także dane na podnoszone zagadnienie – kliknij więc tu.

Dieta RAW nie powinna być zastosowana nagle, należy organizm ostrożnie przyzwyczaić do surowych produktów. Najlepiej systematycznie rezygnować ze spożywanego dotychczas jedzenia i na to miejsce wdrażać coraz to więcej surowych jarzyn i owoców. Opcjonalnie można zdecydować się na mniej radykalny sposób i powiązać tradycyjne jedzenie z dietą RAW.