Sprawdź naturalne sposoby żywienia

Raw food, to coś więcej aniżeli zjadanie tylko jabłek i marchwi. Entuzjaści zdrowego stylu życia skłaniają się ku naturalnym metodom żywienia. Jednym z nich jest dieta oparta wyłącznie na surowych produktach, czyli dieta RAW. Powinno się mieć troszkę wiedzy, ochoty i uporu. Jeśli chcemy się dobrze czuć, powinniśmy zachowywać się rozsądnie i rzetelnie dostarczać własnemu ustrojowi to, czego potrzebuje, aby mieć werwę do działania i składniki pożywne do sprawnego działania.

dowiedz się więcej o diecie RAW

Autor: F Delventhal
Źródło: http://www.flickr.com
W diecie raw przeważają przede wszystkim surowe owoce i jarzyny, kiełki, orzechy, ziarna i suszone owoce. Jednocześnie dieta otwiera ewentualność konsumowania surowych ryb, oraz mięsa. Przez niektórych zwana dietą młodości zdobyła wielkie poważanie pośród wielu znanych osób.

Do niedawna surowa dieta przepisy była wiązana z dietą jarską i wegańską, aczkolwiek po skrupulatnych badaniach oceniono że w przypadku tej diety zmniejszenie zagrożenia zachorowania na raka jest większe niż w przypadku diety, jaka zakłada konsumowanie jarzyn i owoców poddanych obróbce termicznej – kliknij po więcej informacji.

Wiele pokarmów w ramach raw można sporządzić w prosty sposób, jako sałatki, owoce, soki. Inne wymagają nieco większego nakładu czasu i opracowania. Przepisy na pokarmy takiej diety zakładają przyrządzanie potraw przez namaczanie. Drugim podejściem jest kiełkowanie. Po wydobyciu namoczonych nasiona, fasola i rośliny strączkowe zdołają posiadać kiełki. Po odsączeniu, należy ulokować je w zbiorniku do kiełkowania. Kiedy nasiona, ziarna zaczną się rozwijać i wypuszczą kiełki stosownej średnicy, należy je przepłukać i odsączyć. Tak powstałe jedzenie można trzymać w hermetycznym zbiorniku w lodówce przez kilka dni.

Towary, które jemy winny być starannie myte i z zaufanego źródła, najlepiej z hodowli ekologicznych, świeże, bez cieni psucia się.

Jeśli masz chęć zdobyć dodatkowe materiały na opisywany wątek, to zobacz proponowane www (http://www.ursynow-specjalisci.pl/cennik/), które zawierają także dane na podnoszone zagadnienie – kliknij więc tu.

Dieta RAW nie powinna być zastosowana nagle, należy organizm ostrożnie przyzwyczaić do surowych produktów. Najlepiej systematycznie rezygnować ze spożywanego dotychczas jedzenia i na to miejsce wdrażać coraz to więcej surowych jarzyn i owoców. Opcjonalnie można zdecydować się na mniej radykalny sposób i powiązać tradycyjne jedzenie z dietą RAW.