Stomatologia zachowawcza, czyli jak dbać o uzębienie, gdy powstaną pierwsze oznaki próchnicy?

Próchnica to choroba uzębienia, która może dotknąć prawie każdego z nas – niezależnie od tego, czym się odżywiamy i w jaki sposób dbamy o nasze uzębienie. Właśnie z tego powodu tak istotne jest to, żeby odpowiednio zapobiegać tej chorobie, a także szybko leczyć wszelkie jej objawy.

pojazdy

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com
W tym przypadku z pomocą przychodzi nam stomatologia zachowawcza – na czym ona w gruncie rzecz polega?
dom wielorodzinny

Autor: INTEGER S.A.
Źródło: INTEGER S.A.
stomatologia zachowawcza

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejsze obszary działania stomatologii zachowawczej stanowią leczenie próchnicy zębów, odbudowa tkanek zęba tworzywami utwardzanymi poprzez światło oraz leczenie kanałowe. Dentysta (Stomatolog we Włockławku) z powodzeniem zajmie się więc zębami z wczesnymi śladami próchnicy – wyczyści szkliwo z próchnicy i uzupełni ubytek właściwym tworzywem – stomatologia zachowawcza. Obecna stomatologia zachowawcza wykorzystuje takie materiały światłoutwardzalne, które nadadzą naszemu uzębieniu piękny wygląd – będziemy się więc cieszyć pięknym wyglądem w każdej sytuacji.

Zapraszamy – naciśnij tutaj i przenieś się na kolejną naszą stronę. Tam czekają na Ciebie nowe i fachowe artykuły.

Warto także wspomnieć, że większość zabiegów stomatologicznych robiona jest w znieczuleniu miejscowym, co zapewni nam optymalny komfort w czasie wizyty u stomatologa. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które obawiają się wizyt u dentysty.

Stomatologia zachowawcza zajmuje się także profesjonalnym leczeniem nadwrażliwości zębów oraz niewielkimi zabiegami z dziedziny stomatologii estetycznej – robieniem koronek, wybielaniem zębów czy odbudowywaniem ułamanych zębów – Dental Corner. W ramach jej działań możemy zatem nie tylko troszczyć się o zdrowie naszych zębów, lecz również o ich piękny wygląd. Sprawi to, że będziemy wyglądać pięknie w każdej sytuacji!