Jeśli jadłeś już kiedyś ciastka kokosowe, na pewno chcesz skosztować je po raz kolejny. Nic dziwnego, tego typu ciacha są wyjątkowo smaczne i stanowią idealny materiał drobny posiłek. A jeżeli nigdy nie miałeś gdzie ich spróbować, to wiedz, że możesz to zrobić już niebawem, gdyż stworzenie ciasteczek kokosowych jest wyjątkowo proste i nie wymaga wiele czasu.

ciastka z kokosem

Autor: Jenna Freese
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu kokosowe ciasteczka są tak pyszne? Gdyż są kruche, a ponadto mają wyjątkowy smak kokosów. Można do nich dodać też trochę czekolady, najlepiej gorzkiej. Taki dodatek sprawi, że delikatny smak ciastek będzie subtelnie podkreślony.

Wejdź na moje łącze (https://tortytorty.pl/16-czekolada-plastyczna) – tam oczekuje na Ciebie następna porcja rewelacyjnych wpisów. Nie zwlekaj! Będzie miło, jeżeli napiszesz swą recenzję.

Pamiętaj tylko, aby nie przesadzać z ilością czekolady. Ma ona jedynie podkreślać smak ciasteczek, nie jest tutaj najważniejszym składnikiem.

ciastka z kokosem i posypką

Autor: Felix Padrosa Photography
Źródło: http://www.flickr.com

A jak sporządzić tego typu ciastka? To niezwykle łatwe. W pierwszej kolejności pomieszaj mąkę wraz z cukrem pudrem oraz cukrem waniliowym. Następnie dorzuć też wiórki z kokosa . Do takiego miksu dodaj też masło, najlepiej posiekane na kosteczki – wobec tego może przed przygotowaniem znajdować się w lodówce, by cięcie było łatwiejsze. Do tego dodaj żółtka. Następnie musisz ugniatać miks do momentu, gdy zamieni się w jednolite ciasto. Kiedy już do tego dojdzie, odłóż ciasto do lodówki. Musi się schładzać przez mniej więcej godzinę.

Po wyciągnięciu z lodówki ciasto musisz pokroić na kilka partii, a później wszystkie partii zwinąć. Zrolowane partie podziel na mniejsze kawałki, szerokości nie większej niż trzy centymetry. Tak wykonane ciasto porozkładaj na formie do piekarnika a następnie włóż do piekarnika na nie więcej niż piętnaście minut. Piekarnik powinien być nagrzany na 180 stopni.

To nie końcówka interesujących artykułów. Masz ochotę na inne? Zatem przypinam tu mój link (https://meanderstomatologia.pl/profilaktyka-stomatologiczna) do świeżej strony. Oglądaj bez limitów.

Gotowe kokosowe ciasteczka po wyciągnięciu z piekarnika odłóż na chwilę do ostygnięcia. W tym czasie możesz rozpuścić gorzką czekoladę i polać nią ciastka.