Terapia zeza u osób dorosłych jest jednakowo istotna

Zez jest schorzeniem, które cechuje się nierównoległym zestawieniem gałek ocznych. Na ogół towarzyszą mu różnorodne zakłócenia widzenia.

U dzieci z jawnym zezem jednostronnym dochodzi nawet do zakłóceń pracy mózgu. U najmłodszych na ogół uwidacznia się zez zbieżny, zaś u ludzi dorosłych przeciwny. operacja zeza u dorosłych jest możliwa. Przed operacją (np. szczegóły tu…) pacjent jest należycie zbadany, co w dużym stopniu zezwala zapobiegać dwojeniu pooperacyjnemu.
więcej

Autor: Ruth Johnston
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo ryzyka wystąpienia powikłań, mnóstwo osób dorosłych z zezem jest operowanych z dobrym skutkiem.

Kapsułki

Autor: Ariane Carmichael
Źródło: http://www.flickr.com

Leczenie zeza u osób dorosłych jest jednakowo ważna jak u najmłodszych. Nieporozumieniem jest traktowanie zeza u dojrzałych pacjentów zaledwie jako dylemat kosmetyczny, podczas gdy skuteczne i właściwe leczenie może wykluczyć dokuczliwe i przykre przejawy subiektywne i zaburzenia wzroku uniemożliwiające pracę. Nie należy również lekceważyć wskazań kosmetycznych do leczenia zeza. U młodych ludzi brzydki duży zez bywa przyczyną kompleksów, małej samooceny, a nawet przygnębień, a więc operacja zeza ze względów kosmetycznych może mieć także znaczenie społeczne.

Widzisz obecnie interesujący materiał, jednak bez obaw kliknij także pełny opis, a znajdziesz fascynujące informacje na ten temat.

Zabieg taki przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, bądź ogólnym. Chory przebywa w ośrodku parę godzin, po czym wraca do domu z zaordynowaniem aplikowania kropli i kontroli okulistycznej w ośrodku na następny dzień.

Centrum Okulistyczne Wrocław, (więcej) prócz leczenia zeza zajmuje się także leczeniem wielu pozostałych chorób w zakresie oka. Specjalistyczne urządzenia dopasowane do czynności w okolicy tak delikatnego narządu, zezwalają na dokładne przeprowadzenie wszelakich zabiegów.