Trochę o modnych ubraniach i o ekonomii

W naszym rozwijającym się coraz szybciej kraju drogi ekspresowe budują się dzisiaj aż furczy. Nic to że od zaczęcia budowy przez niemałą część czasu z drogą ekspresową nieopodal mego miejsca zamieszkania nic się nie czyniło, a wspomniana służyła za luksusowy spacerniak dla kobiet z maluchami.

odzież

Autor: Wójcik
Źródło: Wójcik
W tymże pośpiechu o charakterze ślimaka popularny staje się znów zapomniany już nieco PRL. Oczywiście nie idzie o tęsknoty do praktyk politycznych z tamtego okresu, ale bardziej o modę. Znane stają się książki o tym okresie. Otwierane są lokale które w nazwie mają albo bezpośrednio nazwę PRL bądź też odwołania do tego okresu, jak dla przykładu do Fiata 126p bądź innego symbolu tamtego okresu.

W największym stopniu jednakże widać tenże kierunek w modzie. Jak w czasach młodości moich rodzicieli, modna panna odziewa się w używane ubrania przywiezione z Zachodu.

Kiedy przekonasz się, że omawiany w tym miejscu post jest wartościowy, kliknij tutaj, a przeczytasz więcej informacji (http://ed.torun.pl/) analogicznych tekstów.

Kiedyś, 30 czy też 40 lat temu podobne zachowania były podyktowane – delikatnie mówiąc – niedostatkiem propozycji polskich fabrykantów.

Oczywiście nie istniała wówczas taka jednostka jak importer odzieży używanej (sprawdź), a właściwie nie istniał oficjalny handel zagraniczny. Skrycie dało się sprowadzić

ubrania

Autor: PresKA
Źródło: PresKA

wiele chociaż nastręczało to wiele koleżeństwa, uporu i sporo gotówki, ale gotówka w Polsce Ludowej to był pomniejszy kłopot. W każdym z miast wojewódzkich można było znaleźć miejsca w których sprzedawał nielegalnie importer odzieży używanej z Zachodu.

Aktualnie ciężko jest odnaleźć naprawdę nietuzinkowy portal. Jeżeli masz taki sam kłopot, to zalecamy ten link (http://13tattoo.pl/laserowe-usuwanie-tatuazy/). Są tam zawarte fascynujące wiadomości.

Do kultury wniknęły nazwy takie jak Stadion Narodowy – punkty które przez całe lata były oazami klasycznej ekonomii. Oczywiście egzystowały one w szarej strefie akceptowanej przez władze gdyż sama władza korzystała z pożytków owych punktów.

Nie zdumiewa zatem fakt, że w naszej świadomości do dziś zostały przekonania że to co zachodnie jest lepsze, ładniejsze nawet jeżeli używane.

Rzecz jasna dzisiejsza strojnisia nie musi już korzystać z szemranych targowisk, wystarczy że wybierze się do sklepu z którym współdziała importer odzieży używanej żeby za kilka groszy i w parę godzin poszukiwań odnaleźć coś interesującego dla siebie. Zarazem będzie modnie ekologiczna, bo daruje „drugie życie” wykorzystywanym wcześniej rzeczom. Zaspokajamy także w ów sposób potrzebę oszczędności i pomysłowości.