Usługi biur rachunkowych – co obejmują?

Prowadzenie spraw księgowych nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza dla osób, które nie miały wcześniej styczności z tego rodzaju zagadnieniami. Osoby zakładające po raz pierwszy działalność gospodarczą, obawiają się prowadzenia różnorakich rozliczeń oraz kontaktów z Urzędem Skarbowym czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. W takim wypadku najlepiej skorzystać z oferty biura rachunkowego.

finanse
Aby najlepiej wybrać tego typu usługi, dobrze wcześniej sprawdzić opinie na jego temat, wpisując na przykład w wyszukiwarkę internetową: księgowość Wrocław lub biuro rachunkowe Wrocław. W ten sposób znajdziemy opinie innych klientów i poznamy ich zdanie na temat kompetencji biura. Zagadnienie usług księgowych dotyczy każdej działalności gospodarczej i polega przede wszystkim na odpowiednim przedstawieniu operacji finansowych i klasyfikowaniu ich z obowiązującymi powszechnie przepisami.

Poprawność oraz wysoki poziom świadczonych usług, podkreślają m.in. certyfikaty Ministra Finansów, wydawane wraz z numerem, przypisanym do konkretnej osoby. Jeśli interesuje nas księgowość Wrocław z pewnością zapewnia certyfikowane biura, dzięki czemu możemy być pewni o uprawnienia do prowadzenia tego typu działalności. Wyszukując na przykład. “biuro rachunkowe Wrocław”, możemy znaleźć takie biuro, które gwarantuje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i w razie wystąpienia nieprawidłowości zapewni klientom

finanse

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

możliwość uzyskania odszkodowania. Niekiedy usługi biur rachunkowych obejmują również zadania związane z pozyskiwaniem różnego rodzaju dotacji, pochodzących publicznych środków, na cele rozwoju firmy.

Dotacje obejmują również środki pochodzące z funduszy UE, przewidziane na rozwój bądź wzbogacenie działalności określonego sektora. Biura rachunkowe zajmują się również zagadnieniami związanymi z formalnymi formularzami, pośrednictwem w załatwianiu spraw w Urzędach Skarbowych i ZUS-ie, przygotowaniem deklaracji, sprawozdań,raportów, rozliczeń, ewidencji, a ponadto prowadzeniem usług doradczych i konsultacji. Możliwa jest też pełna obsługa kadrowa i płacowa, która obejmuje działania związane z zatrudnionymi pracownikami, ich przyjmowaniem do pracy, wynagradzaniem, wszelkimi koniecznymi działaniami dokumentacyjnymi, aż po zwolnienie (zobacz zwolnienie z zus dla kogo) i przygotowanie świadectwa pracy.