W jaki sposób kupić kurtkę na zimę, która będzie doskonale chronić przed zimnem? Jakie kurtki warto polecić?

Dobrą oraz ciepłą kurtkę trzeba mieć w swojej szafie, a już z pewnością jest niezbędna, gdy często przemieszczamy się pieszo w zimie. Tym bardziej też dla osób, które codziennie muszą pokonywać większe odległości. Kurtka, jak i właściwe obuwie to podstawa. I to bez względu na warunki pogodowe, które mogą okazać się bardzo mylące. W zimę nawet jeśli świece słońce to nie znaczy, że jest ciepło, wręcz odwrotnie, a jak nieodpowiednio się ubierzemy, to szybko możemy złapać przeziębienie.

sprawdź więcej

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com
Zarekomendować można z pewnością klasyczne typu kurtek typu “parka”. Najlepszą rekomendacją niech będzie fakt, iż trafiły do cywila z magazynów wojska.

Jeśli opisywany tekst jest dla Ciebie wartościowy, nie wahaj się i sprawdź szczegóły tutaj najtańsze włóczki – poznasz jeszcze bardziej szczegółowe informacje.

Jeszcze wcześniej pierwotniejsze wersje mieli Eskimosi. Jak więc widzimy są to ubrania bardzo wytrzymałe i solidne, dużo firm ma je w swojej ofercie, jak kurtki zimowe Columbia.

Zainteresowały Cię omawiane informacje? Kliknij na nowy tekst (https://dreamtex.pl/oferta/etui-na-wizytowki) a z pewnością dowiesz się nowych rzeczy, które Cię zaabsorbują.

Choć współcześnie można spotkać lepsze ale też gorsze wersje tych kurtek, to trzeba przyznać, że jest to bardzo dobry wybór, o jakim z pewnością warto pomyśleć, gdy będziemy szukać kurtki na zimę.

Standardowe wypełnienie kurtki to puch lub pierze, może być również ich mieszanka. Puch to miękkie oraz drobne ptasie pióra, cząsteczki te są jakby trójwymiarowe, co powoduje, iż tworzą dookoła barierę izolującą z powietrza. Pierze natomiast to ptasie pióra wraz z puchem, są cięższe, przy tym ich właściwości chroniące przed niską temperaturą są trochę gorsze. Dlatego też lepszy pod względem jakości jest puch, z tego też względu jak kupujemy kurtkę musimy poszukać jego oznaczenie -”down”. Pierze oznacza się jako “feathers”.

Jak nie odnajdziemy takich oznaczeń, a w sklepie nie będą wiedzieć, jakiego typu to kurtka, to prawie możemy być pewni wypełnieniem okaże się pierze. Puch, jak i pierze mogą pochodzić z gęsi albo kaczek. Puch gęsi na pewno posiada lepsze właściwości izolujące, jest niestety trudniej dostępny, a jednocześnie kosztuje więcej.

Najczęściej możemy go spotkać, kiedy nabywamy drogą odzież do uprawiania turystyki. Jednak nic straconego, jeśli chcemy posiadać taką odzież, to możliwe jest zakupić ją za atrakcyjną cenę. Takie oferty najczęściej występują przy okazji otwierania jakiegoś outletu. Takim przykładem jest the north face outlet, w jakim możemy znaleźć doskonałej jakości artykuły za rozsądną cenę – .