Jak odpowiednio przygotować się do opalania w solarium? Kilka rad, by nie zrobić sobie krzywdy

Wielu ludzi czuje się lepiej, gdy skóra złapie słońce i stanie się bardziej brązowa. Prócz tego, że zyska ładny odcień, po prostu często lubimy trochę się rozgrzać i czujemy się wówczas zdecydowanie lepiej. Co jednak oczywiste takie praktyki nie są umożliwiane przez cały czas, w związku z czym korzystamy również z solarium. Taka forma opalania nie jest uważana za najlepszą, jeśli pomimo to się na nią zdecydujemy, warto się mieć świadomość, jak bezpiecznie przygotować się do tej wizyty praz czego unikać, aby nie zrobić sobie krzywdy.

kobieta na solarium

Po pierwsze należy rozpocząć od tego, że nie wszyscy mogą opalać się w solarium.

Ciekawią Cię przeróżnego rodzaju inne newsy (https://www.paskicrestpolska.com/kolekcja/paski-wybielajace-crest/paski-wybielajace-crest-whitestrips-supreme-professional-28-paskow)? Dobrze się składa, gdyż masz możliwość wejść na nową stronę i tam przeanalizować dokładne wiadomości.

Przeciwwskazania to przykładowo choroby przewlekłe tarczycy, wątroby, nerek oraz cukrzyca czy epilepsja. Jeśli chorujemy na coś, należy początkowo upewnić się, że nie stoi na przeszkodzie naszemu opalaniu. Z solarium powinny rezygnować osoby bardzo młode, kobiety w ciąży albo karmiące piersią, kobiety podczas miesiączki, zażywające leki posiadające hormony, osoby mające kłopoty ze skórą oraz takie, których karnacja jest bardzo jasna. Powinno się dobierać jak najlepsze solarium, żeby mieć pewność, że w razie chociażby najmniejszych wątpliwości, osoby tam pracujące będą szczegółowo wiedzieć, czy są one słuszne. Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie, tak czy inaczej trzeba odpowiednio przygotować swoją skórę. Przed opalaniem warto zrobić peeling, aby usunąć martwy naskórek. Wówczas opalenizna będzie prezentowała się ładniej. W dodatku konieczne jest dobre nawilżenie ciała. Nie chodzi tu jedynie o smarowanie ciała balsamem, chociaż to również bardzo istotne, lecz także o nawilżenie wewnętrzne. Nie wolno zapominać o piciu wody. Gdy już rozpoczniemy opalanie musimy ochraniać nasze oczy i brodawki piersiowe. Udając się do solarium, warto zmyć makijaż, ściągnąć biżuterię i nie spryskiwać się perfumami, które mogą spowodować uczulenie.

Źródło:

opalanie na słońcu

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Musimy również upewnić się, że łózko zostało odpowiednio zdezynfekowane. Co oczywiste w takich miejscach prosto zarazić się różnymi chorobami skóry, czego na pewno nikt nie chce. Poza tym naprawdę warto sprawdzić, do jakiego miejsca się udajemy. Powinno być ono zaufane. Powinno się zapoznać chociażby z opiniami internautów, wystarczy wyszukać interesującego nas miejsca (chociażby solarium mokotów) i dokładnie zapoznać się z ofertą.

Dla wielu osób relaks jest równoznaczny z zabiegami upiększającymi nasz wygląd. Żeby poczuć się jak w day SPA można wykonać peelingi, nakładać maseczki, zrobić ciekawy manicure czy też wybrać się do solarium – [link]. Jeśli jednak wybierzemy taką opcję opalania, naprawdę należy pamiętać o wszystkich przeciwwskazaniach i prawidłowo się przygotować to tego typu praktyk. Jedynie wtedy będziemy mieć pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy.