W jaki sposób otrzymać fundusze na rozwój przedsiębiorstwa?

Jeśli myślisz o dalszym rozkwicie Twej firmy, wprowadzaniu nowatorskich rozwiązań, reklamy zagranicznej, powinieneś wiedzieć, że pieniążki na tenże cel można uzyskać w ramach funduszy WE.
Dzięki wsparciu UE możesz rozwijać mnóstwo obszarów działalności Twojej firmy.

Dotacje unijne na rozwój firmy można otrzymać z Projektu Inteligentny Rozwój, Projektu Polska Wschodnia a także z programu regionalnego w Twoim województwie na stronie więcej informacji na stronie . Dotację możemy uzyskać, gdy chcesz przygotować portal e-usługowy czy opracować tzw. rozwiązanie B2B. Poza tym, unijne środki możesz przeznaczyć na wprowadzanie elektronicznych systemów w ramach Twej działalności, przykładowo dotyczących zarządzania przedsiębiorstwem czy budowania stosunków z konsumentami. Środki pieniężne można przeznaczyć np.

Masz chęć dowiedzieć się więcej na opisywany temat? To świetnie, ponieważ pod linkiem szkolenia kadra menedżerska znajdziesz fascynujące informacje, które Cię wciągną.

na termomodernizację budynków przedsiębiorstwa, wprowadzanie energooszczędnych technik czy przebudowę linii produkcyjnej. Gdy zamierzasz uzyskiwać energię ze źródeł odnawialnych (na przykład instalując panele słoneczne), wtenczas wydatki na ten cel również mogą być częścią projektu. Być może wymagasz również modernizacji ogrzewania, klimatyzatorów albo wentylacji. Możemy też starać się o dopłatę projektów polegających dla przykładu na tworzeniu elektrowni słonecznych, geotermalnych albo stosujących biomasę. Jeśli uzyskasz dofinansowanie, wytworzoną energię możesz przeznaczyć na cele własne, jednakże nadmiary można też przekazywać do elektrycznej sieci.

wydruk
Pieniążki na potrzeby inwestycyjne dostępne są przede wszystkim w formie kredytów dużo informacji na ten temat. Będziesz musiał je zwrócić, lecz dostaniesz je łatwiej aniżeli w banku, a warunki spłaty są bardziej korzystne. Kiedy prowadzisz firmę na terenie wiejskim, można zainteresować się również Projektem Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W takim przypadku dofinansowanie na rozwój firmy można uzyskać w Miejscowych Grupach Działania, jakie działają na ogół w paru sąsiednich gminach. Miej na uwadze, że ze swym pomysłem powinieneś wpisać się w lokalne strategie.