W jaki sposób urządzić garderobę?

Pojemna, dobrze oświetlona i funkcjonalna – w jaki sposób zaaranżować garderobę? O czym należy pamiętać przy jej urządzania? Oto parę świetnych wskazówek.
Istnieje pogląd, że osobne pomieszczenie na garderobę nie sprawdza się na niedużych metrażach.

Kiedy mamy do czynienia z małym mieszkaniem, każdy metr jest na wagę złota. Nie jest to jednakże do końca prawdziwość. Dzięki niektórym wnętrzarskim chwytom możemy rozplanować kącik na ciuchy tak, by nie zajmował sporo miejsca i był jednocześnie funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu.

Skoro chcesz znaleźć także inne takiego rodzaju artykuły, to może wskazówki z witryny, które tutaj znajdziesz okażą się dla Ciebie wartościowe.

Przedstawiamy parę sposobów, które pomogą nam w planowaniu garderoby. O czym powinniśmy pamiętać na początek? Jakie fragmenty wyposażenia powinniśmy wziąć pod uwagę? miejsce na garderobę musi być należycie rozplanowane, aby każdy metr był dobrze wykorzystany. Mnóstwo dekoratorów mieszkań zaleca, aby jeszcze w fazie projektowania mieszkania wziąć pod uwagę miejsce na garderobę w sypialni czy korytarzu. Do tego możemy użyć dodatkowych filarów lub przegródek. Jeżeli urządzamy już gotowe mieszkanie, idealnie może się sprawdzić duży trzyczęściowy parawan, który optycznie odseparuje tę przestrzeń od pozostałej części pokoju. garderoba musi być wystarczająco ogromna, byśmy mogli z łatwością pomieścić tam wszystkie rzeczy, jakie mamy . Praktycznym wyjściem może być odseparowanie szafki na buciki i odzienia, jakie zakładamy wiosną i latem oraz sukienki jesienne. Jeśli mamy problem z metrażem, warto postawić na wysokie szafy do samego sufitu. Tu przydałaby się nieduża drabinka, ażeby łatwo można było sięgać po rzeczy z górnej półki.

pierwsza komunia święta

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

Rozmiar

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
sukienki jesienne

Autor: 38PR
Źródło: 38PR
Garderoba musi mieć dodatkowe oświetlenie, aby wszystkie rzeczy znajdujące się wewnątrz były dobrze widoczne.

Kiedy do czynienia mamy z zamkniętym pomieszczeniem, koniecznie musimy zastanowić się nad należytą wentylacją garderoby. Brak należytej cyrkulacji powietrza będzie negatywnie wpływać na przechowywane tam rzeczy.