W jaki sposób współczesna kosmetologia może sobie radzić z najróżniejszymi zmianami w wyglądzie.

Wraz z upływającymi latami nasze ciała zaczynają się zmieniać, i to nie zawsze na lepsze. Skóra traci swoją dotychczasową sprężystość, a w wielu miejscach zaczynają się pojawiać nadmiarowe fałdki, niekoniecznie dodające uroku. Na część z takich problemów duży wpływ będzie miał sposób życia. Nieodpowiednia dieta, brak ruchu, przemęczenie i stres to główne czynniki które powodują problemy z wyglądem.

otyłość

Autor: FBellon
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety występuje tu taki problem, że takie zaniedbania są szybko widoczne, lecz pozbycie się ich wcale nie będzie takie proste i wymaga sporo poświęcenia i wytrwałości. Na szczęście bardzo w powrocie do formy bardzo może pomóc współczesna medycyna estetyczna, oferując szereg zabiegów zmniejszających niepożądane objawy i dających lepszy wygląd.

Jeżeli przedstawiony na tej stronie wpis okazał się dla Ciebie interesujący, kliknij tu, gdyż z pewnością warto zobaczyć tam też inny podobny materiał.

Przykładowo w przypadku występującej bardzo często pomarańczowej skórki kobiety mają do dyspozycji liczne zabiegi na cellulit (kontynuuj), za pomocą jakich mogą się one uporać z tymi niezbyt estetycznymi problemami. Dzięki zastosowaniu bardzo nowoczesnych przyrządów większość z takich zabiegów jest bardzo bezpieczna i nie powodująca żadnych efektów ubocznych.

Kolejnym obszarem, który jest korygowany coraz częściej przez kobiety, jest tak często występujący tłuszcz. Do niedawna jeszcze główną techniką na jego eliminację była tradycyjna liposukcja kolan (sprawdź na stronie). Zabieg ten wykonuje się za pomocą wprowadzanych w tkanki skórę igieł, przez które usuwa się tłuszczowe komórki. Lecz jest on mocno inwazyjny, będzie wymagał poważnej ingerencji w ciało i niekiedy rodzi rozmaite powikłania.

Liposukcja laserowa Palomar SlimLipo 3D

Źródło: http://www.lipoline.pl/

Z tego też powodu powoli się odchodzi od niego na rzecz innych, znacznie bezpieczniejszych i skuteczniejszych metod. Ostatnio bardzo popularna jest liposukcja ultradźwiękowa, używająca fal o odpowiedniej częstotliwości do rozbicia komórek tłuszczu. W odróżnieniu od typowej wersji tego zabiegu nie będzie się tu ingerować w organizm, przez co eliminuje się możliwość wystąpienia wielu powikłań. Taka liposukcja może być stosowana na całym ciele, nie ma żadnego problemu żeby przy jej pomocy redukować przykładowo tłuszcz na twarzy (sprawdź przykłady).