Jak zrobić koreański makijaż „dewy skin”? Jaki rezultat dzięki niemu uzyskamy?

Umiejętność wykonywania makijażu jest z czymś ciągle udoskonalanym oraz doprowadzanym do perfekcji. Bez przerwy wymyśla się nowe specyfiki, typy makijażu, lecz też sposoby na to, by wyglądać nieskazitelnie. Coraz większą popularnością cieszy się koreański makijaż zwany „dewy skin”.

azjatycki makijaż

Autor: Felipe Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com

Na czym polega i w jaki sposób go wykonać dobrze?
Taki rodzaj makijażu jest jednym z jednym z niesamowicie popularnych w Korei Południowej Azjatycki makijaż na . Nazwa oznacza rosę i taki też rezultat na skórze chcieli uzyskać jego twórcy. Chodzi o lekki oraz rozświetlony makijaż, jaki da wrażenie jakby zroszonej delikatnie cery. Taki rozświetlający makijaż doda nam blasku oraz sprawi, iż skóra będzie wyglądała naturalnie i zdrowo i będzie jakby bez skazy. Aby uzyskać tą doskonałą cerę należy zacząć od zatroszczenia się o zdrową skórę. Właściwa pielęgnacja skóry będzie takim koniecznym początkiem do uzyskania doskonałego efektu. Jeśli chodzi o taki rodzaj makijażu trzeba przede wszystkim zatroszczyć się o właściwe nawilżenie.
Kolejnym krokiem przed rozpoczęciem makijażu będzie dodatkowe rozświetlenie cery. Aby to zrobić, należy posłużyć się rozświetlającą maseczką Więcej tutaj w formie płachty. Cerę należy oczyścić, nałożyć maskę, a po jej zdjęciu dodatkowo użyć mocny krem nawilżający. Jeśli nie mamy aż tak dużo czasu na tego typu zabiegi, to użyjmy rozświetlającej bazy. Baza w kolorze różu świetnie rozjaśni szarą barwę cery, a oprócz tego na pewno spowoduje, że makijaż będzie trzymał się dłużej. Ten azjatycki makijaż odznacza się tym, że nie stosujemy kosmetyków matujących.

Masz zamiar odnaleźć inne tego rodzaju porady? Jeśli tak, ta wskazówka spod linku (pl.babor.com/products/oczyszczanie/87) jest warta uwagi, gdyż dotyczy pokrewnej problematyki.

Cel to rozświetlenie jak również nadanie pięknego blasku skórze twarzy. Z tego powodu kremy, które mają za zadanie zmatowić cerę, znacznie utrudniają stworzenie tego zamierzonego rezultatu. Z tego też powodu podkład trzeba wymieszać z kremem wodnym oraz nakładać za pomocą specjalnego pędzla do kosmetyków w stanie płynnym.

Zamieszczone w tym miejscu wiadomości są według Ciebie zbyt skąpe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę polski lekarz, na której znajdziesz pokrewne kwestie.

Kremu nie można wcierać w skórę.

rozświetlający makijaż
Potem należy odczekać kilka minut aż krem zostanie wchłonięty. Wtedy można ocenić czy uzyskany efekt rozświetlenia jest dobry, czy też za mocny. Jeśli tak jest to należy dokonać delikatnej korekty. Użyć możemy puder sypki, pamiętać musimy przy tej okazji o strefie T, tym bardziej jeżeli posiadamy tłustą cerę.

Nie zapominajmy o pudrze rozświetlającym, który nakłada się w niewielkiej ilości przede wszystkim na czubek nosa, brodę jak i dołek nad ustami. Teraz wystarczająca będzie już tylko minimalna ilość różu na policzki, tusz do rzęs jak również odrobina koloru na usta i makijaż jest już zrobiony.