W jakiego typu sytuacjach panowie zakładają piżamy i szlafroki, nawet jeśli zwyczajowo nie noszą tego typu ubrań

Bardzo wielu reprezentantów płci męskiej w ogóle nie wkłada takich ubrań, które w jakikolwiek sposób wiążą się z szeroko rozumianą tematyką spania. Do tego rodzaju garderoby wliczyć można chociażby piżamy. Kawalerowie ochoczo śpią w podkoszulkach bawełnianych i slipach, ponieważ piżama bardziej krępuje ruchy, a dodatkowo w letnie noce niełatwo zasnąć, kiedy nogi i ramiona są dodatkowo okryte. Z kolei w styczniu szlafroki męskie powinny triumfować – a jednak nierzadko zalegają na sklepowych ladach.

Czyżby piżama i szlafrok całkowicie się zdezaktualizowały? Przeczytajmy ten artykuł aż do końca, a stwierdzimy, że niejeden małżonek zdecyduje się na wybieranie takich elementów garderoby.Pierwszą okazją do założenia piżamy bywa z pewnością obowiązkowy i mało przyjemny pobyt w poliklinice. Tutaj nie ma miejsca na przypadkowy strój, a dodatkowo trochę minimalistyczne odzienie byłoby niezwykle niestosowne, nawet na męskim oddziale. W czasie szpitalnego leczenia faceci zwykle nie skupiają swoich myśli na elementach garderoby, o wiele bardziej obawiają się o swoje zdrowie albo zastanawiają się, czy kolejny zabieg będzie w takim samym stopniu bolesny, jak ten sprzed 3 dni.

Od czasu do czasu wylatujemy na długo oczekiwany sylwestrowy wypad w góry. Tutaj szlafroki męskie sprawdzą się znakomicie, zwłaszcza jeśli okrywać będą ciało nie nastolatka, ale mężczyzny w starczym wieku – . Wtedy chęć do zabawy nie jest tak duża, jak za minionych lat i nikogo nie dziwi widok panów siedzących przed odbiornikami telewizyjnymi z szklanką gorącej herbaty z miodem i cytryną w jednej ręce i pilotem w drugiej. Nawet w standardowo sypialnianej garderobie można przecież podziwiać z okna sztuczne ognie i mknące po drogach

mężczyzna

Autor: Barbro Andersen
Źródło: http://www.flickr.com

końskie zaprzęgi. A kiedy do pracy młody mężczyzna codziennie zakłada krawat i elegancki garnitur, to na urlopie z ochotą wybierze mniej formalne odzienie.

Szlafroki przydają się również wtedy, kiedy do naszego mieszkania zjeżdża się dawno niewidziana rodzina. Wczesnym wieczorem, kiedy pada mżawka i goście nie za bardzo mają chęć wychodzić na zewnątrz, rozgrywane są przy delikatnym świetle lampy fascynujące partyjki szachów. A w czasie zimnych nocy, niezależnie od płci, najlepiej czujemy się w ciepłych, wełnianych skarpetach i szlafrokach z froty, pod które zakładamy satynowe piżamy – .