Jak kupić najlepsze buty trekkingowe?

Doskonałe buty trekingowe to bez wątpienia najważniejszy element dla każdej osoby, która planuje wspinać się po górach. W praktyce okazuje się, że wcale nie jest tak łatwo wybrać odpowiednie buty trekkingowe. Warto zatem przekonać się, na jakie aspekty w głównej mierze powinniśmy zwracać uwagę. W sytuacji tego typu obuwia niezwykle sporą rolę odgrywa wiarygodność producenta. Na początku zatem warto zapoznać się z firmami, które specjalizują się w tego typu obuwiu. Jeżeli więc szukamy butów trekkingowych nie powinniśmy raczej korzystać ze sklepów proponujących nam na przykład buty Venezia.

buty trekkingowe

Autor: Susanne DaDavidsson
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna Venezia buty wyróżniają się niezawodną jakością i wytrzymałością, aczkolwiek producent ten specjalizuje się w zupełnie innym obuwiu. Tutaj do zobaczenia mokasyny męskie venezia. Następnym krokiem jest ustalenie, jakie będzie ukształtowanie terenu, po którym zamierzamy się wspinać. Trochę inne obuwie kupuje się w góry wysokie, a inne w niskie. Dla niezdecydowanych producenci gwarantują buty uniwersalne, które w pewnym stopniu łączą ze sobą różne cechy i pozwalają na chodzenie na różnych wysokościach. Znajdź buty trekingowe dla każdego. Od ukształtowania powierzchni w dużym stopniu zależy to, czy należy kupić obuwie wysokie czy wystarczy niskie. Następną niezwykle ważną sprawą jest wodoodporność oraz przewiewność naszego obuwia. W tym przypadku w znacznym stopniu powinniśmy zwracać uwagę na tworzywo, z jakiego zostały wykonane..

wędrówki górskie

Autor: Jørn Eriksson
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj jest to skóra licowa albo zamsz. Solidne materiały są oprócz tego zwykle odporne na wszelkie uszkodzenia, jakie z oczywistych względów w górach mogą niejednokrotnie mieć miejsce. Pamiętajmy także, że idealne buty trekkingowe muszą całkowicie ochraniać naszą stopę w trakcie chodzenia, jak również amortyzować różnego typu upadki z trochę większych wysokości lub też chronić przed uderzeniem o kamień itd. Powinniśmy więc zwracać uwagę, czy mają z przodu niezbędną otoczkę, jaka jest najczęściej twardsza i ochrania nasze palce. Następny istotny element to cholewki i sznurówki. Właśnie te elementy powinny być bardzo mocne i długie. Podeszwa to rzecz jasna jedna z ważniejszych części obuwia. Od niej zależy komfort, jak również nasze bezpieczeństwo. Za sprawą właściwego jej ukształtowania, nie poślizgniemy się na błotnistej lub mokrej ścieżce.