W sytuacji, kiedy zależy ci na pewnej jeździe wozem, pamiętaj o właściwych butach

Czasem twierdzi się, że kobiety są słabymi kierowcami, jednakże jest to pojęciem błędnym. W rzeczywistości panie bywają bardzo dobrymi kierowcami, gdyż częściej jeżdżą wolno i rozważnie, są bardziej spostrzegawcze i uważne od panów. Jednak by móc bezpiecznie i pewnie jeździć, też kobiety muszą pamiętać o włożeniu dobrego obuwia. Nie każde buciki tak lubiane przez elegantki dobrze sprawdzą się podczas jazdy samochodem.

Panie kochają obcasy!

To fakt, że panie rzeczywiście lubią buty na wysokim obcasie lub szpilce.

Omawiany tekst Ci się podoba? Więc odwiedź serwis www (https://fabrykaoptyka.pl/), który posiada zbliżone informacje na omawiany wątek – one też będą wciągające.

W takich bucikach prezentują się nad podziw pięknie, ich nogi robią się szczuplejsze oraz dłuższe, takie buty są także znakomitym uzupełnieniem przeróżnych strojów, więc panie decydują się na nie doprawdy często – . Nie każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że zakładane obuwie może mieć wpływ na bezpieczeństwo w czasie kierowania pojazdem.

Jeśli jesteś zdania, że taki artykuł jest warty uwagi, sprawdź na witrynie (https://www.behapowy.pl/kategoria-produktu/buty-robocze-obuwie-ochronne/obuwie-obuwie/polbuty/) podobne informacje – z pewnością też będą dla Ciebie wartościowe.

Panie czasami zakładają do auta pantofle albo kozaki na szpilce, a jazda w takich butach może okazać się wyjątkowo niebezpieczna.

kozaki

Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann

Jakich butów unikać w wozie?

W czasie jazdy samochodem warto zapewnić sobie maksymalną możliwość manewru stopą, powinny być to ruchy pewne i skoordynowane. W przypadku, jeżeli stopa ześlizgnie nam się z pedału lub niechcący wciśnie nie ten, który miała wcisnąć, może dochodzić do bardzo groźnych sytuacji na drodze, które stanowią niebezpieczeństwo tak i dla prowadzącego, jak także dla innych uczestników ruchu drogowego. Z pewnością wsiadając do pojazdów lepiej rezygnować ze szpilek, japonek bądź innych butów na obcasie. Z kolei wyższe lateksowe kozaki mogą powodować problemy ze zginaniem nogi oraz zaburzać ruchy kierowcy.


Najlepiej postaw na wygodne obuwie!

Do prowadzenia wozu najlepiej nadają się buty sportowe na płaskiej i nieśliskiej podeszwie. Optymalnie sprawdzają się adidasy, jak również płaskie półbuty, baleriny czy kozaki, jednak warto się upewnić, że nie będą ślizgać się na pedałach – kliknij. Nawet jeśli wybieramy się na uroczyste wydarzenie i powinniśmy włożyć bardzo eleganckie obuwie, lepiej nie ryzykować jazdy w niekomfortowych butach. Wszak zawsze można mieć pod ręką – na tylnym siedzeniu albo w bagażniku – zapasowe obuwie, które będzie odpowiednie do jazdy pojazdem oraz zapewni komfort oraz bezpieczeństwo podróży.