Zabiegi, które warto wykonać w salonie urody

Wiele osób musi się uporać z różnymi problemami między innymi dotyczą one naszej skóry. Wielu ludzi podczas upałów nie mogą powstrzymać nadmiernej potliwości, a nadpotliwość jest naprawdę dużym problemem. Wszyscy kiedyś mieliśmy jakieś plamy potu na bluzce.

epilacja:
Było to związane z wysoką temperaturą, stresem, czasem złym materiałem z jakiego była zrobiona koszulka. Pamiętamy zapewne, że nie była to zbyt komfortowa sytuacja. Jednak, jeśli zdarzyło nam się to sporadycznie to jeszcze nie powód do paniki, gorzej, kiedy takie sytuacje zdarzają się na każdym kroku wtedy często jedyną opcją na to, by dobrze wyglądać jest wzięcie prysznica i przebranie się. To naprawdę bardzo kłopotliwa sprawa. Dziś jest sporo produktów na nadpotliwość – zobaczysz – (więcej o tym pod tym linkiem), które sprawią, że pocenie się nie będzie aż tak uciążliwe. Do takich produktów należą tabletki, żele do kąpieli. Poza tym warto iść do lekarza, żeby dowiedzieć się co może być przyczyną tak obfitego pocenia się. Innym problemem są przebarwienia, te można usunąć, jednak usuwanie przebarwień (przeczytaj o nich na ) nie jest błahą sprawą. Jeżeli zależy nam na tym, by plamy zniknęły musimy udać się do dermatologa, ten powie nam czy wystarczą maści lub pasty robione, czy też trzeba będzie skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Niektóre przebarwienia da się usunąć jedynie laserem inne będą wymagały mniej inwazyjnych metod.

UCIĄŻLIWE OWŁOSIENIE

Zabiegi kosmetyczne

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Ciągłe korzystanie z maszynek do golenia bywa uciążliwe. Niejedna kobieta decyduje się ubrać bluzkę z długim rękawem, bo niechciane włoski znowu pojawiły się pod pachami. Jeśli mamy już dość walki z niechcianym owłosieniem powinniśmy ruszyć na epilację. Epilacja to pozbywanie się niechciane owłosienia razem z cebulkami, co sprawia, że nie musimy martwić się odrastającymi włoskami. Najbardziej popularną metodą są zabiegi laserowe. Jednak nie możemy się łudzić, jedna wizyta na zabiegu z laserem nie sprawi, że włoski znikną. W zależności od tego jakie mamy włosy będziemy musiały iść na kilka do kilkunastu sesji. Oczywiście we współczesnym świecie na tego rodzaju zabiegi decydują się nie tylko panie, ale również panowie borykający się z uciążliwym zarostem. W trakcie epilacji, to znaczy między kolejnymi sesjami z laserem nie można chodzić na solarium i trzeba uważać na podrażnioną skórę. Ceny tego typu zabiegów też nie są najniższe, ale gdy już pozbędziemy się włosków, które nas dręczyły na pewno będziemy zadowoleni z efektu i co najważniejsze szybko zapomnimy o jeszcze do niedawna drażniącym problemie.