Włosy kręcone mogą prezentować się rzeczywiście atrakcyjne, jednakże wymagają bardzo troskliwej pielęgnacji

Włosy kręcone mogą prezentować się naprawdę efektownie, jednak wymagają niezwykle wzmożonej pielęgnacji, ponieważ przeważnie są dużo bardziej wymagające niż włosy proste. Zniszczone, szczotkowane na sucho loki zaczynają się puszyć, tym sposobem cała fryzura traci swój kształt, tym samym osoby, które zostały obdarzone kręconymi włosami muszą wiedzieć, w jaki sposób je pielęgnować, żeby wydobyć ich potencjał.

loki

Autor: Steven Santiago
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, warto sięgnąć po szampon do włosów kręconych (znajdź coś dla siebie). Generalnie, najlepiej jest decydować się na stosowanie tych kosmetyków, jakie zostały stworzone specjalnie z myślą o lokach. Szampon do zwyczajnego użytku powinien być łagodny. Z reguły zalecane są doskonałej jakości kosmetyki Loreal (Polecamy nebulizator cena). Marka ma w swojej ofercie nie tylko szampony, ale także maski oraz odżywki, które doskonale wspomagają odżywianie włosów. Włosy kręcone z reguły są bardzo suche z natury, tym samym regularne nawilżanie ma priorytetowe znaczenie dla ich zdrowia. Dodatkowo, warto pamiętać, by włosów nie czesać na sucho, jako że rozczesanie loków skutkuje kłopotliwym do ułożenia puchem. Wskazane jest, czesać je drewnianym grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, zaraz po myciu, na mokro. Kiedy włosy są dość splątane, warto położyć odżywkę. (Nowość: masła do ciała) Tym sposobem, po myciu loki ułożą się odpowiednio. Jest to praktyka powszechnie wykorzystywana przez osoby z kręconymi włosami. Grzebienia z drewna natomiast dużo mniej niszczą włosy.

zadbaj o włosy
Włosy kręcone warto także stosownie zabezpieczać przed zniszczeniami. W tym celu doskonale sprawdzają się odżywki silikonowe czy jedwabie do włosów. Osłaniają końcówki, które jako najstarsza część pasma są najczęściej najbardziej zniszczone, a co za tym idzie, również naprawdę wrażliwe. Kobiety, które mimo troskliwej pielęgnacji oraz czesania włosów „na mokro” dalej nie mogą wydobyć z nich stosownego skrętu, mogą udać się do fryzjera. Czasami bowiem wskazane jest lekkie pocieniowanie poszczególnych warstw włosów, tym sposobem będą one lżejsze. Jest również wiele technik suszenia, których zadaniem jest podkreślenie skrętu, na przykład słynny już plunking. Co najważniejsze, należy pamiętać, że wszystkie włosy posiadają swoje potrzeby, tym samym należy je obserwować i sprawdzać, jakie kosmetyki bądź sposoby pielęgnacji naprawdę przynoszą pożądane efekty. Więcej na stronie