Adidas – niemiecka jakość

Adidas pojawił się w Republice Weimarskiej w latach dwudziestych minionego stulecia, jako pomysł braci Dasslerów. Adidas jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów ubrań na kuli ziemskiej. Mało kto jednak wie, że w roku 1948 z działalności wyodrębniła się firma Puma– obecnie największy konkurent w obszarze strojów dla sportu. Było tak, gdyż bracia-szefowie postanowili skończyć współpracę.

pewex buty

Autor: pewex
Źródło: http://pewex.pl/

Co warte odnotowania, pierwszym kontrahentem firmy było wojsko – buty Adidas Buty adidas w sklpeie butymarkowedo sprawdzenia na tej stronie – nosili wojacy. Następnie Dasslerom udało się otrzymać zlecenie na wytwarzanie butów na Olimpiadę w Berlinie i od tej chwili Adidas koncentruje się na produkowaniu butów sportowych. Dziś oprócz obuwia w ofercie można znaleźć również między innymi rękawice bramkarskie oraz bluzki damskie. Znaczącym faktem, który jest dowodem ekonomicznej potęgi firmy, jest przejęcie znanej marki Reebok, odbyte w zeszłym dziesięcioleciu. Oferty dla zainteresowanych: marka adidas.

W czasie paru dziesięcioleci pracy Adidas zaskarbił sobie wielką renomę wśród klientów na całym świecie. Obecnie sponsoruje mnóstwo dobrych klubów piłkarskich oraz dostarcza ubrania dla mnóstwa dyscyplin. Każdy chociaż raz miał w ręku takie artykuły, jak męskie spodnie marki Adidas lub piłki tej firmy. Co frapujące, marka Adidas stała się synonimem pewnego rodzaju butów. Właściwie adidasami nazywa się obuwie sportowe – nieważne, od jakiej firmy pochodzą. Jest to najbardziej widoczny znak wielkiego sukcesu, jaki odniosła ta firma w branży sportowej.

Jedno powinno się przyznać – jeśli zamierzasz nabyć akcesoria sportowe, które będą niezniszczone przez wiele lat, wybierz Adidas, najgłośniejszą markę ubraniową świata. W wielu placówka ze sprzętem do sportu możesz znaleźć towary tego przedsiębiorstwa – w tym akcesoria do właściwie każdej dziedziny sportowej. Nieistotne, co ćwiczysz – obuwie oraz akcesoria Adidas będą najlepszym zakupem.