Są zdrowe dla środowiska, miłe w dotyku i do tego mają walory zdrowotne. Skarpety z z bambusa – bo o nich mowa – to ciekawa alternatywa dla tradycyjnie zakładanych skarpetek, zazwyczaj bawełnianych.

Lepiej być uważnym przy zakupie – skarpety z bambusa, podobnie jak każdy inny materiał, są lepszego lub gorszego gatunku. Komplety za kilkanaście złotówek zostawiają wątpliwości, zważywszy , że w tańszych gatunkach wyskakują skarpety bambusowe… bez bambusa. Być może to skutek błędu, nieprawidłowej etykietki bądź niewiedzy sprzedającego, ale wolimy kupić skarpety nie tylko kuszące wizualnie, ale wskazane dla naszego zdrowia, czy na przykład na upały.

Obuwie sportowe

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Bambusowy materiał w założeniu ma sprawić by na upał nosić najlepsze skarpety. Producent materiałów na skarpety odnosi się w pierwszym rzędzie do tego, że bambus to mniej potu, czy oddychanie stopy. Rodzice, którzy mają dzieci na etapie dojrzewania coraz częściej dopytują o receptę na problem nagminnego pocenia się stóp ich pociech. Okazuje się, iż zamiana „bawełnianych” na bambusowe nie musi przynieść momentalnych rezultatów. Pot powodujący nieprzyjazną woń jest dla dojrzewających osób jednym z ważniejszych powodów do wstydu. Skarpety z bambusa zmniejszą poziom wstydu u nastolatków, również ułatwiają życie małym, szalejącym dzieciakom i ich rodzicom. Trwalsze gatunkowe skarpety zapobiegają wycieraniu się i pojawianiu się dziur na piętach.

Za skarpetami bambusowymi stoi też ich naturalność. Selekcja tej rośliny z Afryki ma miejsce w tradycyjny sposób. Intensywnie rosnące łodygi rośliny najzwyczajniej ścina się, bez żadnych wspomagaczy czy eksperymentów po ścince. Natomiast najpopularniejsza u nas bawełna (w skarpetach nie zawsze stanowi stu %, ale zwykle ponad 90 z domieszką syntetyku) jest wielokrotnie stymulowana chemicznie. Potrzebuje do tego procesu nawozów sztucznych.

Bambus służy nie tylko do produkcji skarpet. Z tego ekologicznego materiału wytwarza się poza tym pościele i pozostałe rodzaje bielizna: majtki, podpaski, a także prezerwatywy. To dzięki miękkim, elastycznym włóknom, dzięki którym bambus stanowi o przyjemnym kontakcie z ciałem człowieka.

Zaciekawiły Cię informacje osobisty stylista katowice zaprezentowane w tym wpisie? Niezwykle przyjemnie zatem będzie nam dzielić się z Tobą następnymi notkami. Oczekujemy na ocenę!

Warto mieć te względy na uwadze przy decydowaniu się na kupno dowolnej bielizny do ciała lub poszewki do kołdry.
Czytaj dalej