Wyliczenie deklaracji podatkowej – w jaki sposób sobie poradzić z PIT-8c.

Złożenie PIT-u to czynność, zktórą styczność ma każdy podatnik. PIT-y trzeba rozliczyć niepóźniej do 30 marca danego roku. Formularzy jest jednakże bardzo dużo, że często trudno połapać się, który będzie odpowiedni. Zwykle zasadna staje się sugestia Księgowego.

Niemniej jednak

obliczanie podatku

Autor: Anka Albrecht
Źródło: http://www.flickr.com

jest też dużo sytuacji, w jakich nie wiadomo, co uzupełnić w danym arkuszu.

Jesteś zdania, że ten materiał jest interesujący? Kliknij ponadto ten ważny link (https://aureus.pl/kredyt-na-samochod-maszyny-rolnicze/) – to niezwykle cenne źródło informacji na opisywany temat.

Taki problem odnosi się do np. PIT-em-8c. Rozliczenie to nie odbiega od pozostałych jeżeli chodzi o miejsce gdzie należy to składać. Trzeba ją bowiem złożyć w US właściwym do rejonu ,w którym się mieszka. W deklaracji trzeba uzupełnić miejsca, które widnieją na formularzu, a wtedy będziemy przekonani, iż formularz podatkowy został rozliczony w US odpowiednio. Koniecznie zobacz: .

obliczanie pitu

Źródło: pixabay.com

Jakie formularze okazują się wskazane, wówczas gdy prowadzimy firmę? Warto sprawdzić: .

Zaciekawił Ci się tego rodzaju materiał? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tutaj – ta witryna pit 2 także na pewno wpadnie Ci w oko.

Niewątpliwie PIT-8c należy do takich, które warto brać pod uwagę. Odnosi się on między innymi: dochodów z innych źródeł od tych, które zostały, uzyskane tytułem wynagrodzenia za pracę, zwrotu przez spółdzielnię kosztów na poczet lokalu, odsetek, umorzeń czynszu oraz stypendia. W składanej deklaracji nie powinno się załączać dochodów zwolnionych z opodatkowania.

Deklaracja podatkowa może być podstawą wypełnienia dwóch różnych deklaracji podatkowych. W przypadku przychodów z odpłatnego skupu akcji podatnik będzie zobligowany rozliczyć formularz PIT-38, a jeśli informacja PIT-8C (więcej: pit 8c) zawiera dochody z różnych miejsc, właściwe będzie wypełnienie formularza PIT-36. Jeśli wykazujemy dochód uwzględniany jako odmienne źródła dochodu, zaś dochody z odmiennych źródeł, podlegające opodatkowaniu na powszechnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej, od których ani płatnik, ani podatnik w czasie roku rozliczeniowego nie posiadał powinności ściągania zadatków, składa się w zeznaniu rocznym formularz PIT-36.