Z jakiego powodu planszówki wracają do popularności, opis najbardziej popularnych tytułów z ostatniego czasu.

Ostatnie kilka lat to prawdziwy renesans gier planszowych. Choć w pewnej chwili mogłoby się wydawać, że wszechobecna elektronika skutecznie zabiła tę formę rozrywki, to jednak stało się zupełnie inaczej. Okazało się nagle, że ludzie jednak chcą się spotykać ze sobą i spędzać czas inaczej, niż patrząc się w kolejne ekrany. Trendy te widać także na sklepowych półkach, gdzie co chwilę pojawiają się coraz to nowe produkcje, i dla dorosłych, i dla dzieci. Wiele z nich będzie dość trudna, wymagająca zapoznania się z instrukcją i dużej ilości czasu, inne z kolei doskonale będą się nadawać krótką rozgrywkę w paru wolnych chwilach. Do tych ostatnich zaliczyć przykładowo można gierki małżeńskie gra planszowa – Mavelo. Pod względem graficznym zaprojektowana ona została przez znanego grafika Andrzeja Mleczko, więc już dla samego tego można ją kupić. Oprócz tego rzecz jasna niezwykle ciekawie się w nią gra, a przeznaczona jest ona dla par i małżeństw, które zmierzyć się muszą z różnymi zadaniami i sprawdzić z innymi parami. Jak się okazuje gierki małżeńskie są również chętnie wybieranym upominkiem, jeżeli mieć się będzie okazję, to warto pomyśleć o czymś takim.

fotogram - ubrania

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
ubrania - fotografia

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com

W podobnych klimatach jest utrzymana ego gra. Ona za to będzie sprawdzać wiedzę graczy o najbliższej grupie przyjaciół. Polega ona na tym, że się losuje jedno spośród 400 pytań, jakie należy przeczytać i dyskretnie zaznaczyć odpowiedź. Pozostali z graczy zadając szereg pytań próbują znaleźć prawidłową odpowiedź, a ten, kto będzie najbliżej odpowiedzi otrzyma największą liczbę żetonów. Grę wygra ten, kto najlepiej zna przyjaciół i odgadnie ich wybory.

Opisywana w tym miejscu tematyka jest dla Ciebie użyteczna? Jeśli tak, to wejdź do serwisu, który proponuje pokrewne tematy.

Za to na długie jesienne wieczory idealnie nadaje się carcassonne – carcassone. Gra się w nią w taki sposób, że z żetonów z klasztorami, zamkami, łąkami i drogami układa się mapę. Dzięki budowaniu obszarów i przejmowania nad nimi kontroli gracze zyskują w ten sposób punkty.

Gra wymaga odpowiedniego planowania i strategii, a także sporej ilości wolnego czasu, bo ciekawe rozgrywki trwać nawet mogą przez parę godzin.