Ciabatta to pyszne, chrupiące pieczywo, które możesz z łatwością wykonać samemu. Z jakiego powodu jest to dobry pomysł? Z identycznej przyczyny, dla której warto wykonać jakiekolwiek wypieki samodzielnie. Ciasto własnej roboty daje bardzo wiele satysfakcji. A o to przecież chodzi w gotowaniu, by czuć z tego przyjemność i satysfakcję. Tego rodzaju wypieki są wyjątkowo doceniane w Polsce, gdzie wciąż ogromną rolę odgrywa tradycja.

przekrojona ciabatta

Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Niemal wszystkie babcie regularnie robiły samodzielnie chleb i nikt nawet nie musiał ich do tego namawiać. Po prostu fabryczne wypieki nie były jeszcze tak popularne, a poza tym samodzielne wykonywanie pieczywa dawało im wiele radości.

ciabatta - przygotowanie ciasta

Autor: Rebecca Siegel
Źródło: http://www.flickr.com

Wyrabianie własnego chleba i podobnego pieczywa, jak na przykład ciabatta jest uważane za spore kuchenne wyzwanie. Tymczasem nie zawsze jest to prawda. Domowa ciabatta jest niezwykle prosta do przygotowania. Tyle że nie muszą o tym wiedzieć Twoi znajomi. Niech będą przekonani, że po prostu świetnie sobie radzisz z bardzo złożonymi przepisami.

Czy prezentowany temat okazał się dla Ciebie ciekawy? To świetnie, ponieważ gdy klikniesz tu, przeczytasz pożyteczne informacje (https://karpatkebab.pl/), które Cię z pewnością zaabsorbują.

Jak wiec widzisz, zrobienie ciabatty powinno dać Ci również wiele dumy i doprowadzić do tego, że poczęstowani goście będą Cię podziwiać.

Co musisz wykonać, ażeby wykonać domową ciabattę? Wystarczą Ci podstawowe składniki, takie jak mąka, woda a także drożdże i rzecz jasna sól. Nie zapomnij, że domowa ciabatta smakuje najlepiej krótko po wykonaniu. Jeśli masz zamiar nią poczęstować zaproszonych, dobrze rozplanuj moment jej wykonania. Z drugiej strony, ciabattę można następnego dnia zamienić na tzw. bruschettę, co jest równie smacznym daniem (więcej tutaj: domowa ciabatta – przepis na

Warto też dodać, że ciabattę da się wykonać w wielu kształtach. Nie musi ona mieć tak stałego kształtu jak choćby chleb. Możesz wykonać jedną dużą ciabattę albo parę mniej okazałych z takiej samej ilości składników.