Z jakiego powodu warto zlecić część zadań innym firmom?

Outsourcing jest ostatnio ogromnie popularnym systemem zarządzania wszystkimi procesami w firmie, które nie stanowią głównego przedmiotu działalności przedsiębiorstwa. Typową usługą tego rodzaju jest sprzątanie budynków. Gros dużych i średnich przedsiębiorstw wykorzystuje firmy z zewnątrz do przeprowadzenia czynności sprzątania.

księgowość

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże na tak nieskomplikowanych działaniach nie kończą się opcje jakie daje angażowanie zewnętrznych firm do konkretnych zadań. Innym przykładem może być outsourcing księgowości, innymi słowy zlecenie prowadzenia naszych rachunków fachowcom. Dobrze sformułowana umowa między nami a przedsiębiorstwem rachunkowym może przynieść nam spore oszczędności. By to jednak było wykonalne konieczna jest drobiazgowa analiza naszych wymogów. Inaczej bowiem będzie wygadać umowa na badanie sprawozdań finansowych okresowe albo jednorazowe, a inaczej zlecenie prowadzenia pełnej rachunkowości.

Jeżeli interesuje Cię niniejszy artykuł, to bez wahania kliknij tu oraz zobacz ponadto inny równie zajmujący news szkolenia dla handlowców.

Słowem outsourcing ksiegowosci jest efektywny tylko wtedy, kiedy strona zamawiająca dokładnie wyznaczy swe oczekiwania i obie strony układu będą przestrzegały zarejestrowanych zobowiązań. Jak zatem odnaleźć właściwą firmę do naszych wymogów? Początkowym krokiem jest stworzenie rejestru potencjalnych wykonawców. Możemy to zrobić wpisując w internecie konkretne zadanie które ma zrealizować przedsiębiorstwo, przykładowo: badania (odwiedź stronę) sprawozdań finansowych, a na pewno wyszukamy realizatorów.

księgowość

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Później warto poszukać niezależnych informacji o konkretnej firmie. W obecnych czasach jest to stosunkowo proste zadanie; starczy przejrzeć sieć.

Jak to uczynić najprościej? Wpisać w przeglądarce: opinia o plus nazwa interesującej nas firmy i gotowe – powinno nam się wyświetlić ileś sądów. Jeszcze łatwiejszym podejściem zalecanym przeze mnie jest wyszukanie rankingu usług rachunkowych. W takowym zestawieniu przedstawione przez specjalistów są parametry badań i ich rezultaty. Ułatwi nam to wybór, bowiem wpisanie wyłącznie słów: usługi księgowe Warszawa może nas trochę przytłoczyć.

Podobne działanie – a więc współpraca z inną firmą – pozwalają nam zająć się sprawami na których znamy się najlepiej.